Altany na odpady na zachodzie Europy, ale już i w wielu miastach Polski to norma. Mają one przede wszystkim zapobiegać zjawisku podrzucania śmieci na osiedla wielorodzinne przez osoby z zewnątrz. Dzięki temu mieszkańcy bloków mogą być realnie i uczciwie rozliczani z tego czy segregują odpady. O altany w ostatnich miesiącach postarał się jeden z dwóch największych w Końskich zarządców osiedli wielorodzinnych - Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej.
-"Największe problemy z gospodarką "śmieciową" mają osiedla budynków wielorodzinnych. Trudno o właściwą segregację, często zgłaszane są przypadki "podrzucania" odpadów przez osoby z zewnątrz. Wspólnoty Mieszkaniowe zarządzane przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej zdecydowały się na budowę estetycznych altanek śmieciowych, zamykanych i z kluczami przekazanymi wyłącznie mieszkańcom właściwych wspólnot. To wyklucza podrzucanie i pozwala na lepszą identyfikację korzystających, co może poprawić poziom segregacji. Warto, by podobne działania podjęła również Konecka Spółdzielnia Mieszkaniowa" - czytamy na stronie facebookowej Urzędu Miasta i Gminy w Końskich.
Osiągnięty stopień segregacji wpływa zaś na koszty przetworzenia odpadów. W przypadku nie osiągnięcia norm unijnych Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej musi za ich utylizację płacić więcej, a to z kolei przekłada się na rosnące opłaty dla wszystkich mieszkańców regionu.
Zdjęcia:
[FOTORELACJA]11494[/FOTORELACJA]
Podpisano umowy na remont dróg w gminie Gowarczów
Środki załatwił jeszcze Pacocha
Kam
16:12, 2026-05-22
Likwidacja bursy ważnym tematem sesji w powiecie
Nie wiem jak innych,ale mnie gdy czytam o bursie to tzw szlag trafia. Dla symbolicznej ilości dzieci wydajemy miliony złotych. Czy nie taniej by wyszło wysłać te dzieci do elitarnej szkoły w Szwajcarii? Zaczynam zastanawiać się czy nie trzeba wezwać egzorcysty gdy następnym razem będzie poruszany ten temat na Sesji Rady w Starostwie? Trzeba wydatki urealniać,może zafundować młodzieży dopłaty do kwater prywatnych? Ludzie,miliony łatwo się wydaje,ale piekielnie trudno zarabia. Rozumiem,że można mieć sentyment do miejsc i historii z tym miejscem związanych,ale trzeba też mieć rozsądek i szacunek do pieniędzy publicznych. Osobiście uważam,że radnym którzy wstrzymali się od głosu w sprawie likwidacji bursy należy wstrzymać wypłatę diet do momentu gdy podadzą swój rozsądny pomysł na dalsze bezkosztowe (!!!!) funkcjonowanie obiektu. Tylko tak można otrzeźwić fanatyków bezrefleksyjnych wydatków.
znowu bursa...
14:13, 2026-05-22
Likwidacja bursy ważnym tematem sesji w powiecie
Konecka Pierzyna 1,2 mln zł zostaje, Wydawać nie swoje to tak wspaniale, Rękami, nogami trzymają stołki, Wyjechać za pracą podwładni i pachołki. W masełku, pączusiach, koneckiej pierzynie; Nie ruszą d..y, tylko jak te ś...e, W chlewiku swoim, w błocie się nurzają I przekształceniem bursy w internat nazywają! 1,2 mln jak było tak będzie, Z czasem będzie jeszcze więcej! Najlepiej nie mówić, Wody w usta nabrać A tak naprawdę: Do kasacji i won z miasta! Kontrakt z bocianami nie jest podpisany I takie to są plany! 1,2 mln niech sobie zostanie, Pieniędzy mamy dużo W tym Koneckim bałaganie! 1,2 mln pierzyna kosztuje, Durne decyzje w całości przykryje!
Konecczanka bez sent
12:06, 2026-05-22
Likwidacja bursy ważnym tematem sesji w powiecie
Pracy nie ma i nie będzie tutaj
Obserwator
22:06, 2026-05-21
0 0
Pan redaktor zapomniał dodać że za te piękne altanki zapłaciły wspólnoty mieszkaniowe a nie PGM,ta firma potrafi tylko karać jak znajdzie reklamówkę w pojemniku na szkło
0 0
na pewno wiąże sie to z podwyżką za wywóz nieczystości,
0 0
mieszkam w bloku na jednym z osiedli , smietnik ogolnodostepny do ktorego tylko zbiegiem okolicznosci jak sie przechodzi ,czasem zerknie przez okno widac jak podjerzdzaja auta i wywalaja wory ale to wory smieci (co jakby to tak zmonitorowal dobowo).. pomijam ich stan czy segregacje.. z jednej strony jak ma jechac do lasu ok niech wyrzuci tu ...ale najlepsze jest jedno jak sie patrzy na auta ktore podjezdzaja to nie sa samochody za 10 tys ! kolejny przyklad ze biedny to ma honor i nawet nieraz sam cos jeszcze da zeby bylo dobrze czy pomoze a bogaty to nawet smieci podrzuca wstyd i hanba !! a spoldzielnie coz zyja wlasnym zyciem i mysla o wlasnym nabijaniu kasy zreszta za te spoldzielnie tez nie ma sie kto wziasc wlacznie od remontow po te pomierniki na kaloryferach itd doja ludzi ile wlzezie ...
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tkn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz