Wiosenna edycja festiwalu najlepszych restauracji pod hasłem Food Sounds Good trwa. Już tylko do 28 kwietnia możecie spróbować festiwalowych dań. Najbliżej powiatu koneckiego możecie ich skosztować w Restauracji Prowincja w Dworze Zbożenna.

To już trzecia edycja, w której Prowincja bierze udział. W 2022 roku, wiosną i jesienią została oceniona, jako najlepsza restauracja w regionie radomskim. Tym razem też zbiera same wysokie oceny i rewelacyjne opinie, zobaczcie:
- "W jednym słowie: Perfekcja!" (menu B 23 03 2023)
- "Magiczne doświadczenie i podróż kulinarna. Cudowne miejsce, znakomita obsługa, a przede wszystkim kuchnia na najwyższym poziomie. Pierwszy raz uczestniczyliśmy w takim wydarzeniu, ale jestem pewna, że nie ostatni. W 100% będziemy polecać naszym znajomym." (menu A 25 036 2023)
- "Fantastyczna przystawka, która łączyła różne typy smaków, zachowując prostotę i kunszt wykonania. Danie główne - doskonale przygotowana kaczka i zaskakujące kluski śląskie z batata - bardzo pozytywne smakowe doświadczenie. Wielowarstwowy deser nawiązujący wyglądem do początku wiosny - również pyszny. Obsługa na bardzo wysokim poziomie. Na pewno znowu wrócimy" (menu B 01 04 2023)
- "Bardzo ciekawe doznania smakowe, przełamane tradycyjne przepisy.. Profesjonalna obsługa kelnera, który opowiadał o każdej podanej potrawie w interesujący sposób. Restauracja położona w pięknym otoczeniu. Zdecydowanie polecam!" (menu AB 31 03 2023)
Pamiętajcie, że festiwal odbywa się zawsze w duchu zero waste. Organizatorzy dbają, by podczas wydarzenia marnowało się jak najmniej jedzenia, dlatego by oddać się kulinarnej przygodzie należy dokonać rezerwacji z przynajmniej jednodniowym wyprzedzeniem, wybrać swoje menu i festiwalowy koktajl.
Tym razem szef kuchni Prowincji, Karol Zawisza, proponuje:
Menu A

Przystawka:
Grzanka, sos aioli, plastry ogórka, rzodkiewka, avocado, mięta, bób, chili
Danie główne:
Dorada, mus z papryki piquillo, gnocchi, żółte pomidory, orzechy włoskie, szpinak, marynowany burak
Deser:
Ziemia jadalna, frużelina jagodowa, mascarpone, mięta
Menu B

Przystawka:
Grzanka, sos aioli, karkówka sous vide, pesto bazyliowe
Danie główne:
Udko z kaczki w karmelu, kluski z batatów, marynowana kapusta czerwona
Deser:
Ziemia jadalna, frużelina jagodowa, mascarpone, mięta
Nie przegapcie Restaurant Week i odwiedźcie Restaurację Prowincja, za sprawą której festiwal pojawia się tak blisko nas. Odwiedźcie stronę i zarezerwujcie swój stolik: https://bit.ly/RestaurantWeekProwincja.
Do zobaczenia przy stole!
Zdjęcia:
[FOTORELACJA]10825[/FOTORELACJA]
W piątek utrudnienia drogowe w centrum Końskich
Nie jestem za tym co się dzieje w tym mieście starostwie gminie itd ale ludzie robi się remont źle nie robi źle....przecież to jest robione między innymi dla was!!!! tego typu inwestycje maja w sobie wiele nieprzewidywalnych problemów nigdy nie będzie tak że wszystko się zrobi na czas ale ważne że jest coś robione a 3 miesiące w ta czy w tamtą , naprawdę ten płacz oponentów burmistrza jest żałosny i to pewnie z bliskiego otoczenia albo niedoszłego stanowiska które się miało dostać.
robert
15:46, 2026-05-21
Trwają zapisy na Konecki Maraton Pieszy
Strasznie drogą ta impreza to jeszcze ktoś musi na tym zarobić????
X p
23:41, 2026-05-20
Dzień Otwarty w ZSP nr 2 w Końskich z MR SEBII!
Partyjniacy się lansują. O ile mnie pamięć nie myli to Banasik chodził do Kanady,ale nie jestem pewny czy ją skończył Ps.Pytanie trzecie Co kudłaty robi na stanowisku dyrektora. Facet bez charyzmy, doświadczenia w kierowaniu szkołą, bez szacunku u nauczycieli i uczniów. Ale kolega starosty. Kolesiostwo.
Marcin
21:52, 2026-05-20
Rozmowa o przyszłości Stąporkowa. Spotkania online
Rozmowa o przyszłości, właśnie w tej chwili cymbał kita wyje syreną, system powiadomiania to komórki a nie wycie prostaku lanserze
Czellito
18:42, 2026-05-20
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tkn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz