W piątek w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Końskich odbył się powiatowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Poznaliśmy najlepszych w różnych kategoriach wiekowych.
-"To konkurs skierowany do młodzieży szkół ponadpodstawowych oraz dzieci ze szkół podstawowych. Konkurs ma służyć poszerzeniu wiedzy pożarniczej, wiedzy o zachowaniu się w czasie nie bezpieczeństwa, na temat posługiwania się sprzętem pożarniczym, jak również szerokorozumianemu zapobieganiu pożarom. Chodzi o to by uczyć młodzież historii i dziejów pożarnictwa na terenie powiatu i Polski" - mówi młodszy brygadier Ryszard Stańczak, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Końskich.
Do starostwa przyjechało kilkudziesięciu uczestników, którzy przebrnęli przez sito eliminacji w swoich gminach. Przywitał ich starosta konecki Grzegorz Piec będący jednocześnie prezesem powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych. Włodarz przekazał też im życzenia -"Są świetnie przygotowani, teraz tylko to co jest w głowie trzeba przelać na papier i będzie sukces" - mówił Grzegorz Piec.

Następnie uczniowie zmierzyli się z testem wiedzy, który potem skrupulatnie sprawdzała komisja. I tak poznaliśmy najlepszych w poszczególnych kategoriach:
Grupa Młodsza gr. wiekowa klas I-IV
1. Wiktor Bednarczyk - Szkoła Podstawowa w Rudzie Malenieckiej
2. Antoni Kalinowski - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Stąporkowie
3. Kacper Rut - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Stąporkowie
Grupa Starsza gr. wiekowa klas V-VIII
1. Patryk Sobczyk - Szkoła Podstawowa w Słupi Koneckiej
2. Kacper Molasy - Szkoła Podstawowa w Stadnickiej Woli
3. Joanna Węglińska - Szkoła Podstawowa w Bedlnie
Grupa młodzieży Ponadpodstawowej
1. Oskar Domagała -ZSP Nr 1
2. Patrycja Dorotko-Darowska - I LO w Końskich
3. Mateusz Wiaderny - ZSP Nr 3
Zwycięzcy wezmą udział w etapie wojewódzkim, a w przypadku pozytywnego rezultatu tam mogą zakwalifikować się do konkursu ogólnokrajowego, gdzie na najlepszych czekają indeksy na uczelnie pożarnicze.
Nagrody dla laureatów zapewniło Starostwo Powiatowe w Końskich, Nadleśnictwa w Radoszycach, Baryczy i Stąporkowie oraz Waldemar Gierczyński.
Zdjęcia:
[FOTORELACJA]10780[/FOTORELACJA]
Likwidacja bursy ważnym tematem sesji w powiecie
Pracy nie ma i nie będzie tutaj
Obserwator
22:06, 2026-05-21
Likwidacja bursy ważnym tematem sesji w powiecie
Szkoda że tak nie zajmują się rynkiem pracy jak ta bursa
M
18:54, 2026-05-21
W piątek utrudnienia drogowe w centrum Końskich
Nie jestem za tym co się dzieje w tym mieście starostwie gminie itd ale ludzie robi się remont źle nie robi źle....przecież to jest robione między innymi dla was!!!! tego typu inwestycje maja w sobie wiele nieprzewidywalnych problemów nigdy nie będzie tak że wszystko się zrobi na czas ale ważne że jest coś robione a 3 miesiące w ta czy w tamtą , naprawdę ten płacz oponentów burmistrza jest żałosny i to pewnie z bliskiego otoczenia albo niedoszłego stanowiska które się miało dostać.
robert
15:46, 2026-05-21
Trwają zapisy na Konecki Maraton Pieszy
Strasznie drogą ta impreza to jeszcze ktoś musi na tym zarobić????
X p
23:41, 2026-05-20
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tkn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz