Wiadomości z powiatu koneckiego – aktualności z Końskich i gmin

Zamknij
WAŻNE:

Podpalacz znów grasuje? Kolejny pożar pustostanu w Bębnowie [zdjęcia]

Piotr Stolarski Piotr Stolarski 09:14, 11.11.2023
Skomentuj Podpalacz znów grasuje? Kolejny pożar pustostanu w Bębnowie [zdjęcia]

Dzisiejszej nocy w miejscowości Bębnów w gminie Gowarczów w płomieniach stanął pustostan. Strażacy przez wiele godzin walczyli z ogniem. Na szczęście nikt nie ucierpiał, a prawdopodobną przyczyną pożaru mogło być podpalenie.

O szczegółach akcji opowiada młodszy brygadier Mariusz Czapeslski, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Końskich - "Kiedy pierwsze zastępy przybyły na miejsce zdarzenia, pożarem objęty był dach oraz jedna ze ścian nośnych budynku drewnianego o wymiarach 7x4x5m. Z informacji uzyskanych od właściciela wynikało, że w budynku nikt nie powinien przebywać. Działania zastępów polegały w pierwszej fazie na podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palące się powierzchnie. Część ratowników prowadziła działania gaśnicze wewnątrz budynku. Na miejsce zdarzenia zadysponowano Pogotowie Energetyczne w celu zabezpieczenia przewodu przyłączeniowego. Po dojeździe kolejnych zastępów straży pożarnej podano trzeci prąd wody w natarciu z drabiny. Po lokalizacji źródła pożaru przystąpiono do przerzucania oraz przelewania nagromadzonego materiału palnego znajdującego się na strychu. Przepalone krokwie dachowe zostały zdemontowane. Strażacy przeszukali pomieszczenia wykluczając obecność osób poszkodowanych."

W akcji gaśniczej udział brały: JRG Końskie, OSP Bębnów, OSP Giełzów, OSP KSRG Końskie, Prawdopodobną przyczyną pożaru mogło być podpalenie.

Zdjęcia (PSP Końskie, OSP Bębnów):

[FOTORELACJA]8668[/FOTORELACJA]

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

MefistoMefisto

0 0

Ktoś miał interes albo alkoholik dewiant. A tych jest najwięcej, nie ma wśród nich normalnych. Kiedy wypije, pokazuje swoje prawdziwe ja.

09:37, 12.11.2023
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tkn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%