Samorząd Miasta i Gminy Końskie zaprasza do wzięcia udziału w obchodach 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Zaplanowano widowisko słowno-muzyczne, spacer historyczny i marszobieg oraz koncert orkiestry Big Silesian Band z Krzysztofem Kiljańskim.

O godz. 9.00 odbędzie się spacer historyczny "Szlakiem zabytków i miejsc pamięci narodowej w Końskich". Uczestnicy wyruszą z Ogródka Jordanowskiego w Parku Miejskim w Końskich. O godz. 11.00 rozpocznie się msza święta w intencji ojczyzny w kolegiacie pw. św. Mikołaja. Następnie uczestnicy przemaszerują z udziałem orkiestry na Plac Kościuszki. Tam o godz. 12.30 rozpocznie się widowisko słowno-muzyczne pt. "Wiwat Konstytucja!" w wykonaniu uczniów z Zespołu Placówek Oświatowych w Modliszewicach.
O godz. 14.00 przy Scenie letniej Koneckiego Centrum Kultury w Końskich rozpocznie się marszobieg im. Stanisława Małachowskiego. Na zakończenie obchodów, o godz. 16.00 na Placu Kościuszki wystąpi orkiestra Big Silesian Band z Krzysztofem Kiljańskim.

Trwają zapisy na Konecki Maraton Pieszy
Strasznie drogą ta impreza to jeszcze ktoś musi na tym zarobić????
X p
23:41, 2026-05-20
Dzień Otwarty w ZSP nr 2 w Końskich z MR SEBII!
Partyjniacy się lansują. O ile mnie pamięć nie myli to Banasik chodził do Kanady,ale nie jestem pewny czy ją skończył Ps.Pytanie trzecie Co kudłaty robi na stanowisku dyrektora. Facet bez charyzmy, doświadczenia w kierowaniu szkołą, bez szacunku u nauczycieli i uczniów. Ale kolega starosty. Kolesiostwo.
Marcin
21:52, 2026-05-20
Rozmowa o przyszłości Stąporkowa. Spotkania online
Rozmowa o przyszłości, właśnie w tej chwili cymbał kita wyje syreną, system powiadomiania to komórki a nie wycie prostaku lanserze
Czellito
18:42, 2026-05-20
Dzień Otwarty w ZSP nr 2 w Końskich z MR SEBII!
1. Kto to jest ten sebii? 2. Co robili tam partyjniacy?
Pytam
15:38, 2026-05-20
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tkn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz