Punktualnie o godzinie 7:00 ponad 80 lokali wyborczych w powiecie koneckim otworzyło swoje drzwi i w ten sposób w naszym regionie rozpoczęły się wybory do Europarlamentu. Głosować możemy do godziny 21:00.
W naszym okręgu świętokrzysko-małopolskim dokładnie 80 kandydatów z 9 komitetów wyborczych stara się o stanowisko europosła. W całym kraju wybranych do tej izby zostanie 53 reprezentantów.
Aby zagłosować, należy zaznaczyć krzyżykiem kratkę przy jednym wybranym kandydacie. W celu potwierdzenia tożsamości trzeba posiadać przy sobie dowód osobisty lub paszport. Listę lokali wyborczych w powiecie koneckim znajdziecie na końcu tego artykułu.

W tkn24.pl przez cały dzień będziemy Was informować o frekwencji w tych wyborach oraz ewentualnych zakłóceniach ciszy wyborczej jeżeli do takowych będzie dochodzić. Natomiast wieczorem i w poniedziałek publikować będziemy wyniki wyborów 2024 do Europarlamentu.
Wykaz komisji wyborczych dla każdej gminy znajdziecie Państwo poniżej:
Gmina Fałków:
| Numer | Siedziba | Granice | ||
|---|---|---|---|---|
| 1 | Publiczna Szkoła Podstawowa, Czermno ul. Kościelna 86, 26-260 Fałków | nie | Sołectwa: Czermno, Czermno-Kolonia (Czermno-Kolonia, Leszczyny, Pikule, Stomorgi), Gustawów, Olszamowice, Smyków, Stanisławów, Wąsosz (Wąsosz, Julianów) | |
| 2 | Strażnica OSP w Fałkowie, ul. Plac Kościelny 11, 26-260 Fałków | tak | Sołectwa: Budy (Budy, Adelinów, Dobry Widok, Szreniawa), Fałków, Skórnice (Skórnice, Poręba), Studzieniec, Sułków (Sułków, Rudka), Wola Szkucka, Zbójno (Zbójno, Greszczyn) | |
| 3 | Strażnica OSP w Turowicach, Turowice 67, 26-260 Fałków | nie | Sołectwa: Papiernia (Papiernia, Reczków), Pląskowice (Pląskowice, Bulianów), Starzechowice (Starzechowice, Sęp), Sulborowice, Turowice (Turowice, Rudzisko, wieś Dąbrowa) |
Gmina Gowarczów:
[FOTORELACJA]6445[/FOTORELACJA]
W piątek utrudnienia drogowe w centrum Końskich
Nie jestem za tym co się dzieje w tym mieście starostwie gminie itd ale ludzie robi się remont źle nie robi źle....przecież to jest robione między innymi dla was!!!! tego typu inwestycje maja w sobie wiele nieprzewidywalnych problemów nigdy nie będzie tak że wszystko się zrobi na czas ale ważne że jest coś robione a 3 miesiące w ta czy w tamtą , naprawdę ten płacz oponentów burmistrza jest żałosny i to pewnie z bliskiego otoczenia albo niedoszłego stanowiska które się miało dostać.
robert
15:46, 2026-05-21
Trwają zapisy na Konecki Maraton Pieszy
Strasznie drogą ta impreza to jeszcze ktoś musi na tym zarobić????
X p
23:41, 2026-05-20
Dzień Otwarty w ZSP nr 2 w Końskich z MR SEBII!
Partyjniacy się lansują. O ile mnie pamięć nie myli to Banasik chodził do Kanady,ale nie jestem pewny czy ją skończył Ps.Pytanie trzecie Co kudłaty robi na stanowisku dyrektora. Facet bez charyzmy, doświadczenia w kierowaniu szkołą, bez szacunku u nauczycieli i uczniów. Ale kolega starosty. Kolesiostwo.
Marcin
21:52, 2026-05-20
Rozmowa o przyszłości Stąporkowa. Spotkania online
Rozmowa o przyszłości, właśnie w tej chwili cymbał kita wyje syreną, system powiadomiania to komórki a nie wycie prostaku lanserze
Czellito
18:42, 2026-05-20
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tkn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz