Od poniedziałku 1 lipca, nad zalewem w Sielpi Wielkiej pracują ratownicy wodni, którzy zadbają o bezpieczeństwo wypoczywających. Sprawdziliśmy, jak wygląda ich praca, kiedy są dostępni i jakie są zasady bezpiecznego korzystania z uroków zbiornika wodnego.
- "Chociaż wypoczywających na Sielpi mogliśmy zobaczyć tak naprawdę już od weekendu majowego, to od poniedziałku 1 lipca ten sezon jest chroniony przez grupę ratowniczą, jest strzeżone kąpielisko. Z naszego punktu widzenia, jako gminy, to jest gwarancja bezpiecznego spędzenia czasu nad wodą, zwłaszcza przez najmłodszych" - informuje burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański.
Służby medyczne pracują codziennie od 10:00 do 18:00. Nad bezpieczeństwem plażowiczów czuwa trzyosobowy zespół. Zapytaliśmy, z jakimi przypadkami najczęściej spotykali się ratownicy w poprzednich sezonach: "Najczęściej dzieciaczki, które są zagubione, bo rodzice nie zawsze dopilnują, osoby pod wpływem alkoholu, nieprzestrzegające regulaminu kąpieliska i obiektów tutaj, wypożyczalni sprzętu wodnego" - odpowiada ratownik Mariusz Mączka.

Warto wspomnieć, że o bezpieczeństwo turystów dba też policja. O zasadach bezpiecznego zachowania się nad wodą opowiedział nam sierż. Krzysztof Bernat z Komendy Powiatowej Policji w Końskich: "Jeżeli chodzi o poprawę bezpieczeństwa, tu musimy się pochylić nad korzystaniem z miejsc wyznaczonych do pływania, by nie wchodzić do wody w miejscach nie wyznaczonych, w miejscach zarośniętych, już abstrachując od Sielpi, w jakichś zbiornikach po gliniankach czy żwirowniach, tam gdzie głębokość może być nieoceniona. Nie skaczmy, nie weryfikujmy swoich możliwości, nie pływajmy po alkoholu, nie rywalizujmy między sobą, nie podtapiajmy się. To są rzeczy, które każdy powinien pamiętać i wiedzieć"
Nasze bezpieczeństwo podczas wypoczynku zależy tylko od nas, naszego zachowania i odpowiedzialności. Warto przestrzegać zasad, które powstały po to, aby zapewnić, że do domu wrócimy cali i zdrowi.
Likwidacja bursy ważnym tematem sesji w powiecie
Pracy nie ma i nie będzie tutaj
Obserwator
22:06, 2026-05-21
Likwidacja bursy ważnym tematem sesji w powiecie
Szkoda że tak nie zajmują się rynkiem pracy jak ta bursa
M
18:54, 2026-05-21
W piątek utrudnienia drogowe w centrum Końskich
Nie jestem za tym co się dzieje w tym mieście starostwie gminie itd ale ludzie robi się remont źle nie robi źle....przecież to jest robione między innymi dla was!!!! tego typu inwestycje maja w sobie wiele nieprzewidywalnych problemów nigdy nie będzie tak że wszystko się zrobi na czas ale ważne że jest coś robione a 3 miesiące w ta czy w tamtą , naprawdę ten płacz oponentów burmistrza jest żałosny i to pewnie z bliskiego otoczenia albo niedoszłego stanowiska które się miało dostać.
robert
15:46, 2026-05-21
Trwają zapisy na Konecki Maraton Pieszy
Strasznie drogą ta impreza to jeszcze ktoś musi na tym zarobić????
X p
23:41, 2026-05-20
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tkn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz