Wiadomości z powiatu koneckiego – aktualności z Końskich i gmin

Zamknij
WAŻNE:

Na Skrzydłach Pegaza. Konkurs ceramiczny rozstrzygnięty! [wideo, zdjęcia]

Arkadiusz Góral Arkadiusz Góral 14:42, 19.08.2024
Skomentuj  Na Skrzydłach Pegaza. Konkurs ceramiczny rozstrzygnięty! [wideo,

Monika Sztork okazała się zwyciężczynią I edycji konkursu ceramicznego "Na Skrzydłach Pegaza". Laureatów nagrodzono podczas Dni Końskich, a wystawę pokonkursową oglądać można do 6  września - wtedy to o godzinie 18:00 w Koneckim Centrum Kultury odbędzie się jej finisaż.

Ten konkurs ceramiczny to nowość. Ma on charakter ogólnopolski, a jego organizatorem jest Koneckie Centrum Kultury z instruktorem ceramiki Pawłem Stasińskim na czele -"Pomysł jak to zwykle bywa zrodził się spontanicznie. Przy okazji różnych rozmów i w związku z tym, że powróciło nasze kino po 20 latach to padł pomysł organizacji. Ja wcześniej zrobić ten konkurs, ale nie było pomysłu na tytuł. Pegaz jest wdzięcznym tytułem, chociaż sam temat konia jest bardzo trudny" - mówi nam Stasiński.

W niedzielę podczas Dni Końskich na scenie nagrodzono laureatów konkursu. Wyróżnienia wręczał burmistrz Końskich Krzysztof Obratański, który także mówił o tym jak doszło to powstania tej inicjatywy -"Dwie lub trzy dłuższe rozmowy z Pawłem, który najbardziej wzbraniał się przed konkursem z tego względu, że będzie musiał rozstrzygać jako jeden z jurorów kto z jego podopiecznych jest najlepszy" - wspominał Obratański.

Do organizatorów wpłynęło 9 prac. Oceniało je jury w składzie: Dobiesław Gała, Adolf Tomasik, Zofia Turno, Wiesław Turno, Agnieszka Ciszewska. Zwyciężczynią okazała się Monika Sztork. Najlepsza trójka oraz osoby wyróżnione otrzymały nagrody finansowe.

Wystawę pokonkursową w Koneckim Centrum Kultury. w holu głównym. oglądać będzie można do 6 września. Zapraszamy Państwa do jej odwiedzania oraz już dziś zapraszamy na finisaż wystawy, który będzie miał miejsce w piątek 6 września o godzinie 18:00.

Zdjęcia:

[FOTORELACJA]5683[/FOTORELACJA]

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Paweł StasińskiPaweł Stasiński

0 0

Małe sprostowanie. Ja byłem komisarzem konkursu, nie byłem członkiem Jury, natomiast 5 członkiem Jury była Agnieszka Ciszewska - artystka ceramik. Pozdrawiam Paweł Stasiński

21:22, 19.08.2024
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tkn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%