Wiadomości z powiatu koneckiego – aktualności z Końskich i gmin

Zamknij
WAŻNE:

Trwa policyjna akcja "Pasy"

Paulina Góral Paulina Góral 10:34, 09.09.2015
Skomentuj Trwa policyjna akcja "Pasy"

Od samego rana, na terenie województwa świętokrzyskiego trwa policyjna akcja - "Pasy". Mundurowi podczas pełnionej służby, zwracają szczególną uwagę na stosowanie się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa.

::attachment{"type":"image","item_id":"597151", "alt":"zdjęcie", "title":"", "longSide":"800"}

Policjanci kontrolują czy  podczas jazdy samochodem,  kierowcy  i pasażerowie stosują się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariusze sprawdzają również, czy dzieci przewożone są w fotelikach ochronnych.

Za łamanie przepisów dotyczących obowiązku zapinania pasów,  grozi mandat karny w wysokości 100 zł i 2 punkty karne, a dodatkowo mandat w takiej samej wysokości i 4 punkty karne może otrzymać kierowca za przewożący pasażera bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Pasażer może również zostać ukarany mandatem, za nie stosowanie się do obowiązku zapinania pasów podczas jazdy samochodem. Za przewożenie dziecka poza fotelikiem ochronnym taryfikator przewiduje grzywnę w wysokości 150 zł i 6 punktów karnych.

Źródło: KPP w Kielcach

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tkn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%