Sobota w powiecie koneckim upłynęła pod znakiem strażackich świąt. W Turowicach zorganizowano obchody Dnia Strażaka 2025 gminy Fałków. Ważnym punktem było wręczenie nagród w konkursie plastycznym poświęconym straży pożarnej, który organizowany był dla najmłodszych mieszkańców gminy.
Strażackie święto w gminie Fałków rozpoczęło się od uroczystej mszy świętej w kaplicy w Turowicach, którą sprawował proboszcz fałkowskiej parafii ksiądz Dariusz Krok. Następnie jej uczestnicy w uroczystym pochodzie przemaszerowali na plac przy Remisie Ochotniczej Straży Pożarnej w Turowicach.
Na placu przy budynku remizy stanęły liczne wozy strażacki, a OSP Czermno prezentowało także różnego rodzaju sprzęt ratowniczo-gaśniczy.
Gośćmi wydarzenia byli między innymi: kapitan Krzysztof Kolekta - zastępca komendanta Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Końskich, zastępca wójta Fałkowa Krzysztof Bajor, skarbnik gminy Fałków Anna Wajnberger, wspomniany już wcześniej proboszcz parafii, Nadleśniczy Nadleśnictwa Przedbórz Arkadiusz Sikorski, dyrektor Szkoły Podstawowej w Fałkowie Joanna Chojnacka, a także wielu strażaków z fałkowskim jednostek OSP i zaprzyjaźnionych z sąsiedzkich gmin.

W pierwszej części dowódca uroczystości druh Wiesław Zganiacz zdał meldunek Grzegorzowi Zganiaczowi, zastępcy prezesa powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych o rozpoczęcie święta. Potem na maszt wciągnięto flagę ZOSP i odegrano hymn związkowy. Następnie wszystkich gości przywitał prezes gminnego ZOSP dh Mariusz Zając.
W konkursie plastycznym poświęconym straży pożarnej w kategorii klas I-III zwyciężył Dawid Drużdżel, w kategorii klas IV-VIII Maja Ścisłowicz, a nagrodę specjalną przyznaną za głosowanie na Facebooku zgarnęła Maria Wołczyk.

Po rozdaniu nagród głos zabrał w zastępstwie za wójta Henryka Koniecznego jego zastępca Krzysztof Bajor -"Dzisiaj spotykamy się aby wspólnie świętować gminne obchody Dnia Strażaka. Święto tych, którzy każdego dnia stawiają czoła niebezpieczeństwu by chronić życie, zdrowie i mienie naszej społeczności. Dziś chcemy nie tylko świętować, ale także przypomnieć sobie jak ważna i niezbędna jest Wasza służba" - mówił wicewójt Bajor. Oprócz zastępca wójta przemawiał także kapitan Krzysztof Kolekta z PSP Końskie, wiceprzewodnicząca Rady Gminy w Fałkowie Maryla Domańska oraz radna powiatowa Anna Wajnberger.
Gminne obchody w Turowicach zakończył pyszny poczęstunek.
Zdjęcia:

[FOTORELACJA]2554[/FOTORELACJA]
Likwidacja bursy ważnym tematem sesji w powiecie
Pracy nie ma i nie będzie tutaj
Obserwator
22:06, 2026-05-21
Likwidacja bursy ważnym tematem sesji w powiecie
Szkoda że tak nie zajmują się rynkiem pracy jak ta bursa
M
18:54, 2026-05-21
W piątek utrudnienia drogowe w centrum Końskich
Nie jestem za tym co się dzieje w tym mieście starostwie gminie itd ale ludzie robi się remont źle nie robi źle....przecież to jest robione między innymi dla was!!!! tego typu inwestycje maja w sobie wiele nieprzewidywalnych problemów nigdy nie będzie tak że wszystko się zrobi na czas ale ważne że jest coś robione a 3 miesiące w ta czy w tamtą , naprawdę ten płacz oponentów burmistrza jest żałosny i to pewnie z bliskiego otoczenia albo niedoszłego stanowiska które się miało dostać.
robert
15:46, 2026-05-21
Trwają zapisy na Konecki Maraton Pieszy
Strasznie drogą ta impreza to jeszcze ktoś musi na tym zarobić????
X p
23:41, 2026-05-20
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tkn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz