Takiego zjazdu przepięknych terenowych pojazdów gmina Stąporków, a chyba nawet cały powiat konecki jeszcze nie widział. Wszystko za sprawą VI Rundy Super Rally - prestiżowych wyścigów terenowych.
Zobaczcie Państwo efektowne maszyny nie zwalniające tempa na zakrętach w lesie w pobliżu Niekłania w gminie Stąporków. Drugi etap na naszej ziemi rozegrano w okolicach Mokrej, trzeci wokół Stąporkowa.
-"Super Rally to jest cykl imprez rajdowych w stylu Cross Contry. Ścigamy się oczywiście na czas. Mamy tutaj trzy odcinki przygotowane, w sumie około 20 kilometrów OS-owych. Robimy to pięć razy przez dwa dni, czyli około 100 kilometrów łącznie. Są zawodnicy z całej Polski w quadach, motocyklach, samochodach i mamy jedną ciężarówkę." - opowiada nam Krzysztof Biel, jeden z organizatorów wydarzenia.
Zawodnicy w Stąporkowie spędzili trzy dni. Tam mieli bazę, tam naprawiali swoje pojazdy, spali, a także się odżywiali. - "Wspierają nas tutaj wszyscy i centrum kultury i p. Burmistrz. Wcześniej byliśmy w Białce Tatrzańskiej, Bukownie, Lisiej Górze, Wąchocku i w Morawicy. Tutaj ściągnął nas jeden ze sponsorów, a władze jak najbardziej pomogły w organizacji tego wydarzenia" - mówi Biel.
Po Stąporkowskich drogach od piątku do niedzieli ścigało się dokładnie 50 załóg. Warto dodać, że współorganizatorem tego motoryzacyjnego zamieszania była gmina Stąporków, a także Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w tym mieście.
Zdjęcia:
::attachment{"type":"image","item_id":"569347", "alt":"zdjęcie", "title":"", "longSide":"800"}
W piątek utrudnienia drogowe w centrum Końskich
Nie jestem za tym co się dzieje w tym mieście starostwie gminie itd ale ludzie robi się remont źle nie robi źle....przecież to jest robione między innymi dla was!!!! tego typu inwestycje maja w sobie wiele nieprzewidywalnych problemów nigdy nie będzie tak że wszystko się zrobi na czas ale ważne że jest coś robione a 3 miesiące w ta czy w tamtą , naprawdę ten płacz oponentów burmistrza jest żałosny i to pewnie z bliskiego otoczenia albo niedoszłego stanowiska które się miało dostać.
robert
15:46, 2026-05-21
Trwają zapisy na Konecki Maraton Pieszy
Strasznie drogą ta impreza to jeszcze ktoś musi na tym zarobić????
X p
23:41, 2026-05-20
Dzień Otwarty w ZSP nr 2 w Końskich z MR SEBII!
Partyjniacy się lansują. O ile mnie pamięć nie myli to Banasik chodził do Kanady,ale nie jestem pewny czy ją skończył Ps.Pytanie trzecie Co kudłaty robi na stanowisku dyrektora. Facet bez charyzmy, doświadczenia w kierowaniu szkołą, bez szacunku u nauczycieli i uczniów. Ale kolega starosty. Kolesiostwo.
Marcin
21:52, 2026-05-20
Rozmowa o przyszłości Stąporkowa. Spotkania online
Rozmowa o przyszłości, właśnie w tej chwili cymbał kita wyje syreną, system powiadomiania to komórki a nie wycie prostaku lanserze
Czellito
18:42, 2026-05-20
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tkn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz