Wiadomości z powiatu koneckiego – aktualności z Końskich i gmin

Zamknij
WAŻNE:

Poseł Szejna w nowym roku z nowymi obowiązkami. Został wiceszefem Komisji Obrony Narodowej

Arkadiusz Góral Arkadiusz Góral 08:18, 10.01.2026
10  Poseł Szejna w nowym roku z nowymi obowiązkami. Został wiceszefem…

Konecki poseł Lewicy Andrzej Szejna objął funkcję wiceprzewodniczącego sejmowej Komisji Obrony Narodowej. To jedno z najważniejszych gremiów w polskim parlamencie, zajmujące się kwestiami bezpieczeństwa państwa i funkcjonowania Sił Zbrojnych RP. Szejna zapowiada w związku z tą funkcją także działania regionalne. Być może jest to szansa na ziszczenie pojawiających się od wielu miesięcy pogłosek jakoby w Końskich lub okolicy mogła powstać fabryka amunicji. 

Komisja Obrony Narodowej odpowiada m.in. za opiniowanie projektów ustaw dotyczących obronności, analizę działań rządu w tym obszarze, nadzór nad modernizacją armii oraz kontrolę wydatków na wojsko. Jej prace mają szczególne znaczenie w kontekście dynamicznej sytuacji międzynarodowej i rosnących wyzwań dla bezpieczeństwa kraju -"Polityka zagraniczna i bezpieczeństwo to dziś kluczowe obszary działań państwa. Moje dotychczasowe doświadczenie w tych sprawach było podstawą do powołania mnie do kierownictwa komisji" - podkreśla Andrzej Szejna.

Nowa funkcja, jak zaznacza poseł, ma również istotne znaczenie regionalne. W województwie świętokrzyskim działa bowiem wiele firm związanych z przemysłem obronnym, w tym rozwijające się zakłady MESKO w Skarżysku-Kamiennej  oraz przedsiębiorstwa współpracujące z wojskiem - "To nie tylko wymiar geopolityczny, ale także realne znaczenie dla lokalnej gospodarki i miejsc pracy" -  wskazuje parlamentarzysta.

Przypomnijmy, że w kontekście Końskich od wielu miesięcy mówiło się o możliwości stworzenia w regionie fabryki amunicji lub broni, która mogłaby współpracować z MESKO. Być może te zasłyszane wieści zaczną teraz przekuwać się w realne działania.  Andrzej Szejna zapowiada aktywne wsparcie dla krajowego przemysłu obronnego oraz firm działających na rzecz wojska -"Zamierzam konsekwentnie wspierać polskie przedsiębiorstwa związane z obronnością" - deklaruje.

Andrzej Szejna pochodzi z Końskich.  To poseł wielu kadencji, wcześniej też europoseł i między innymi wiceminister spraw zagranicznych. Obecnie jest szefem struktur Lewicy w województwie świętokrzyskim oraz wiceprzewodniczącym partii na szczeblu krajowym.

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (10)

robertrobert

0 0

Gratulacje czlowiek z honorem i zasadami prawdziwy patriota nie jak te zlodziejevz pisu co tu jeździły i za pieniądze obywateli kupowali glosy z funduszu sprawiedliwości a teraz maja region w dopie albo taki Wawrzyk straszyć uchodźcami hahaha a za kasę ich wpuszczać to jest to !!!!!!!! Brawo Panie Szejna .

11:06, 10.01.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

człowiek z pamięciączłowiek z pamięcią

0 0

Tak,znamy Pana Szejnę. Według medialnych doniesień ma wiele osiągnięć. Niekoniecznie chwalebnych.

11:30, 10.01.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

mariamaria

0 0

ciekawe czy juz oddal za kilometrówki

15:30, 10.01.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

konecczaninkonecczanin

0 0

Cale zycie bedzie zerowal na ludzkiej naiwnosci , a jak bedzie blisko kolejnych wyborow to na targowisku go spotkacie ... wyleczyl sie juz ?
Teraz tam go nie ma ? Ciekawe dlaczego . Jacy ludzie musza byc naiwni ....

18:28, 15.01.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

AdamAdam

0 0

Czy rok 2026 jest rokiem bezalkoholowym ?

10:49, 17.01.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

konecczaninkonecczanin

0 0

Robert . Nie wiem czy to się leczy . Może być ciężko ... ale lepiej zmień dilera .

11:24, 18.01.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

robertrobert

0 0

hahahahahaha prawda boli !!!!! niedługo wszyscy będziecie stali z różańcami pod więzieniami albo spotkacie się ba Węgrzech hahahaha wyjazd zasoonsoruje pseudo telewizja z zebrow buhahahahahaha !!!!!! ps 8 lat rządzić zmieniać wymiar sprawiedliwości i tak zmienic żeby na koniec przed nim UCIEC na Węgry ale to tylko pis tak potrafi hahahaha pozamiatane !!!

16:44, 18.01.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

AdamAdam

0 0

Robert ... obejrzyj sobie na kanale ZERO program Roberta Mazurka o twoim idolu i zobacz jak masz zdruzgotaną osobowość... przez brak umiejętności oceny rzeczywistości w sposób obiektywny .
Wiem , wiem .... to nie twoja ręka , to charakteryzuje takich jak ty .
Ale to Pan Mazurek na pewno się myli ...
Bez odbioru .

17:30, 21.01.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

konecczaninkonecczanin

0 0

Nowy rok i nowa ciepla posadka . To jest Omega
Nie , nie ... To nie jest Omega .
Zaraz , zaraz .... niech sobie przypomnę , skąd ja w og9le mam ten zegarek .

07:22, 24.01.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

konecczaninkonecczanin

0 0

Sprawdził się wczesniej w MSZ... Czarzasty mu nie da zrobić krzywdy. Komuch komuchowi oka nie wykole

22:08, 28.01.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tkn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%