Obchody rozpoczęły się od mszy świętej o charakterze patriotycznym i religijnym w Kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła, po której uczestnicy wzięli udział w dalszej części wydarzenia przygotowanej na radoszyckim rynku, pod obeliskiem.
Uroczystość prowadził Sławomir Staciwa, dyrektor Szkoły Podstawowej w Górnikach. W części oficjalnej głos zabrał zastępca burmistrza Radoszyc Robert Lisowski, który podkreślił znaczenie święta 3 Maja oraz rolę lokalnej społeczności w kultywowaniu wartości patriotycznych.

W imieniu poseł na Sejm RP Agaty Wojtyszek wystąpiła Krystyna Lewandowska, która również odniosła się do znaczenia Konstytucji 3 Maja w historii Polski. Obecny był także Przewodniczący Rady Miejskiej w Radoszycach Jacek Zaleśny.
[ZT]364397[/ZT]
Ważnym elementem wydarzenia była część artystyczna przygotowana przez społeczność Szkoły Podstawowej w Wilczkowicach. Występ uczniów wprowadził zgromadzonych w podniosły, patriotyczny nastrój i stanowił symboliczne podkreślenie znaczenia pamięci historycznej w edukacji młodego pokolenia.
[FOTORELACJANOWA]34166[/FOTORELACJANOWA]
Uroczystości w Radoszycach były okazją do wspólnego świętowania oraz przypomnienia o wartościach, które stanowią fundament polskiej państwowości.

[ZT]364391[/ZT]
Magda Gessler w Stąporkowie. Zagłosuj w ankiecie!
proponuje: Potłuczone talerze. Dobre, co?
qwerty
16:01, 2026-06-25
Są zmiany w parafiach. Biskup ogłosił
Staporkow. Zamienił stryjek siekierkę na kijek. Gratulacje.
Ramires
14:44, 2026-06-25
Co z geotermią w Radoszycach? Sprawdzamy!
To ja może przetłumaczę komunikat na zrozumiały język polski - kolejne 10 mln prze..ne bezpowrotnie. Satysfakcję będzie miał tylko prezes firmy realizującej odwiert. Świętego Graala już dawno temu znalazł Indiana Jones 🙂 marzenia trzeba mieć skrojone pod realne możliwości.
10 mln poszło
13:55, 2026-06-25
Koneckie kasyno zlikwidowane. Policja uderzyła w hazard
Moje marzenia o wygranej w koneckim kasynie i o tym,że błyskawicznie zostanę lokalnym milionerem,legły właśnie w gruzach. Policja zamykając biedakasyno bezlitośnie pozbawiła mnie szans na bogactwo. Czyli jutro rano jak zawsze trzeba wstać i iść do pracy. A już planowałem za wygrane pieniądze zakup 15 letniego BMW,o którym handlarz mówi,że jest praktycznie z minimalnym przebiegiem i Niemiec nim wcale nie jeździł.
koneckie las vegas
13:21, 2026-06-25
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tkn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz