W dniach 22-24 maja trwał XXXV Harcerski Rajd Tortowego Smoka organizowany przez Hufiec Związku Harcerstwa Polskiego w Końskich. Udział w wydarzeniu brało około 130 osób.
Tegoroczna edycja rajdu przeniosła harcerzy i harcerki do świata Tabalugi - zielonego smoka znanego z opowieści o przyjaźni, odwadze i pokonywaniu trudności.
Uczestnicy rywalizowali i zdobywali nowe doświadczenia na trzech trasach: zuchowej, harcerskiej oraz starszoharcersko-wędrowniczej. Każda grupa wiekowa realizowała zadania dostosowane do swoich możliwości, inspirowane przygodami Tabalugi oraz wartościami, które symbolizuje ten bohater.

Nie zabrakło gier terenowych, zadań sprawnościowych, szyfrów oraz wyzwań wymagających współpracy i kreatywności.
Na trasie zuchowej pierwsze miejsce ex aequo zdobyły obie gromady: 3 KGZ "Wesołe Tygryski" oraz 2 pKGZ "Odkrywcy Stumilowego Lasu".
Na trasie harcerskiej zwyciężyła 21 SDH "Niebieski Sztorm", drugie miejsce zajęła 32 KDH "Lamus", a trzecie 6 KDH "Wilki".

W pionie starszoharcersko-wędrowniczym pierwsze miejsce zdobyła 33 KDSH "Iskra", drugie 4 KDH "Młode Wilki", natomiast trzecie miejsce przypadło 5 KDSH "Feniks".
Rajd był okazją nie tylko do dobrej zabawy, ale również do integracji środowisk harcerskich, rozwijania samodzielności i budowania harcerskiej wspólnoty. Wspólne ogniska, śpiew i harcerska atmosfera sprawiły, że uczestnicy wrócili do domów z bagażem nowych doświadczeń i wspomnień.
[FOTORELACJANOWA]34388[/FOTORELACJANOWA]
W mniej niż godzinę do Krakowa i Warszawy z Końskich!
KO Tuska idzie na dno i będzie obiecywał czego tylko zapragniecie...
Kamil
21:06, 2026-06-19
W mniej niż godzinę do Krakowa i Warszawy z Końskich!
PO/KO obiecuje bo to nic nie kosztuje , obiecuje cos co sie nie-wydarzy jak ich nie bedzie u wladzy .... Dlaczego nie zrealizuja czegos za czasow swojej kadencji czyli w latach 2023-2027 ? Chocby jednej sztandarowej inwestycji dla zwyklych ludzi ? Jedynie zadluzyli nas na kilkadziesiat lat , to kazdy *%#)!& potrafi . Zawlaszczyli Szpital Poludniowy w Warszawie , zrobili sobie salke VIP dla swoich - to im sie udalo . Za rok oderwiemy ich od koryta , wynajmiemy Stadion Narodowy jako miejsce do osadzenia ( aby nie braklo miejsca w lawach dla oskarzonych ) w ramach prawa przez sady i oczyscimy stajnie Augiasza . Pisze MY jako spoleczenstwo , nie PIS , nie KONFEDERACJA , bedzie silny mandat spoleczny .
Adam
19:57, 2026-06-19
Gorąca debata o Modliszewicach. Plan został przyjęty
Brawo radni, karierowicz z Modliszewic na niczym sie nie zna szuka tylko rozgłosu w internecie...
A
18:37, 2026-06-19
Magda Gessler przeprowadzi rewolucję w Stąporkowie
Stąporków bieda i malizna...tu nic nie pomoże,...brak przemysłu...i perspektywy 😭 Ok
Tadeusz
16:36, 2026-06-19
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tkn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz