Wiadomości z powiatu koneckiego – aktualności z Końskich i gmin

Zamknij
WAŻNE:

OSP Bębnów z gminy Gowarczów oficjalnie w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym

Arkadiusz Góral Arkadiusz Góral 22:25, 13.06.2026 Aktualizacja: 22:39, 13.06.2026
Skomentuj OSP Bębnów oficjalnie w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym

To ważny moment dla strażaków ochotników oraz mieszkańców gminy Gowarczów. W sobotę 13 czerwca Ochotnicza Straż Pożarna w Bębnowie oficjalnie otrzymała akt włączenia do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Uroczystość  odbyła się na placu przed remizą w Bębnowie i zgromadziła przedstawicieli Państwowej Straży Pożarnej, samorządu oraz instytucji współpracujących z jednostką. Wśród gości znaleźli się między innymi zastępca świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego PSP bryg. Piotr Wieczorek, komendant powiatowy PSP w Końskich bryg. Ryszard Stańczak, burmistrz Miasta i Gminy Gowarczów Joanna Dołowska i jej zastępczyni Barbara Panek, Przewodniczący Rady Gminy Sławomir Konieczny, przedstawiciele samorządu, Nadleśnictwa Barycz oraz lokalnych organizacji.

Włączenie do KSRG jest potwierdzeniem wysokiego poziomu wyszkolenia, odpowiedniego wyposażenia oraz gotowości operacyjnej jednostki. Dla strażaków z Bębnowa to efekt wielu lat pracy, zaangażowania i systematycznego rozwoju.

- "To historyczny dzień dla całej naszej gminy!" - podkreślała podczas uroczystości burmistrz Joanna Dołowska.

Jak zaznaczają druhowie z OSP Bębnów przyjęcie do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego jest jednym z najważniejszych wydarzeń w historii jednostki i stanowi zwieńczenie wieloletnich starań. Jednocześnie oznacza nowe obowiązki i jeszcze większą odpowiedzialność za bezpieczeństwo mieszkańców gminy oraz regionu.

Po części oficjalnej uczestnicy spotkali się w strażnicy OSP Bębnów, gdzie odbył się wspólny poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Bębnowie. Był to czas gratulacji, rozmów i świętowania sukcesu, który dla miejscowych strażaków jeszcze niedawno pozostawał w sferze planów, a dziś stał się rzeczywistością.

Włączenie OSP Bębnów do KSRG oznacza, że jednostka będzie mogła jeszcze skuteczniej uczestniczyć w działaniach ratowniczych i wspierać system bezpieczeństwa na terenie powiatu koneckiego. Najpewniej oznacza to także przyszły poważne inwestycje w brać strażacką w Bębnowie. 

[FOTORELACJANOWA]34553[/FOTORELACJANOWA]

 

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tkn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%