Wiadomości z powiatu koneckiego – aktualności z Końskich i gmin

Zamknij
WAŻNE:

Marzena Kądziela prezentowała Japonię w koneckiej Bibliotece [wideo, zdjęcia]

Arkadiusz Góral Arkadiusz Góral 18:54, 13.03.2017
Skomentuj  Marzena Kądziela prezentowała Japonię w koneckiej Bibliotece [wideo,

"W pogoni za gejszą" - taki tytuł ma wystawa, którą można oglądać w Bibliotece Publicznej im. Cezarego Chlebowskiego w Końskich. Jej autorką jest Marzena Kądziela. Na jej otwarcie w czwartek przybyły prawdziwe tłumy!

Znana konecka podróżniczka i dziennikarka w Japonii przebywała niemal dokładnie rok temu. -"Byłam tam roku temu na przełomie marca i kwietnia, kiedy kwitną wiśnie sakura. Wtedy w całej Japonii odbywają się Święta Kwitnącej Wiśni Hanami. Wiśnie kwitną wszędzie - w parkach, przy gwarnych ulicach, przy domostwach i deptakach. Ludzie biesiadują, biorą udział w koncertach, zabawach i... biorą śluby. Bo okres Hanami to czas, gdy Japończycy najczęściej się pobierają. A potem robią sobie, na tle kwitnących wiśni, sesje zdjęciowe." -  opowiadała przybyłym do biblioteki.

Spotkanie rozpoczął Dariusz Kowalczyk, przedstawił on krótką sylwetkę urodzonej we Włoszczowie, ale od wielu lat pracującej w Końskich dziennikarki, a następnie zachęcił do oglądania zdjęć i wsłuchiwania się w opowieści Marzeny Kądzieli o Kraju Kwitnącej Wiśni. Po Japonii konecczanka podróżowała wraz ze swoim mężem Przemkiem. -"Zauroczyło mnie nie tylko Święto Kwitnącej Wiśni, ale także zdobycze techniki takie jak szybki pociąg shinkansen czy.... toalety śpiewające, grające, podmywające, suszące, z podgrzewaną deską." - mówiła słuchaczom Kądziela.

A więcej o Japonii i o gonitwie za gejszą w naszym materiale wideo. Kto natomiast chciałby zobaczyć zdjęcia Marzeny Kądzieli przedstawiające Japonię na żywo ten wciąż może to zrobić. Wystawa w bibliotece ma być czynna do czerwca.

Zdjęcia:

::attachment{"type":"image","item_id":"557485", "alt":"zdjęcie", "title":"", "longSide":"800"}

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tkn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%