Dotarła do nas smutna wiadomość. Zmarł jeden z ostatnich partyzantów Armii Krajowej żyjący w Końskich - Stanisław Janiszewski ps. Dewajtis.
Stanisław Janiszewski "Dewajtis" to żołnierz II Zgrupowania Zgrupowań Partyzanckich AK "Ponury" i II batalionu 3 Pułku Piechoty Legionów AK. Dewajtis w trakcie II Wojny Światowej należał do brygady likwidacyjnej. Zdaniem historyka Mariana Wikiery Stanisław Janiszewski był ostatnim żyjącym partyzantem z Końskich, który działał wspólnie ze Szwiecem "Robotem". Służył także w szeregach Antoniego Hedy ps. Szary.
::attachment{"type":"image","item_id":"555838", "alt":"zdjęcie", "title":"", "longSide":"640"}
W 2013 roku powstał film dokumentalny w reżyserii Anny Kuśmierczyk poświęcony Stanisławowi Janiszewskiemu pod tytułem "Dewajtis".
Partyzant zmarł dzisiaj wieczorem - 31 marca 2017 r. Miał 95 lat. Pogrzeb odbędzie się już w najbliższą środę o godzinie 14.00.
Likwidacja bursy ważnym tematem sesji w powiecie
Pracy nie ma i nie będzie tutaj
Obserwator
22:06, 2026-05-21
Likwidacja bursy ważnym tematem sesji w powiecie
Szkoda że tak nie zajmują się rynkiem pracy jak ta bursa
M
18:54, 2026-05-21
W piątek utrudnienia drogowe w centrum Końskich
Nie jestem za tym co się dzieje w tym mieście starostwie gminie itd ale ludzie robi się remont źle nie robi źle....przecież to jest robione między innymi dla was!!!! tego typu inwestycje maja w sobie wiele nieprzewidywalnych problemów nigdy nie będzie tak że wszystko się zrobi na czas ale ważne że jest coś robione a 3 miesiące w ta czy w tamtą , naprawdę ten płacz oponentów burmistrza jest żałosny i to pewnie z bliskiego otoczenia albo niedoszłego stanowiska które się miało dostać.
robert
15:46, 2026-05-21
Trwają zapisy na Konecki Maraton Pieszy
Strasznie drogą ta impreza to jeszcze ktoś musi na tym zarobić????
X p
23:41, 2026-05-20
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tkn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz