Przy okazji ostatnich wyjazdowych obrad Zarządu Okręgu Prawa i Sprawiedliwości, które odbyły się w Końskich poruszono ważny dla konecczan temat linii kolejowej nr 25.
Do Końskich przyjechali parlamentarzyści rządzącej opcji: posłowie - Anna Krupka, Krzysztof Lipiec, Maria Zuba oraz Marek Kwitek, a także senator - Krzysztof Słoń. O potrzebie remontu linii biegnącej od Skarżyska Kamiennej przez Końskie, dalej do Opoczna i Tomaszowa mówili przede wszystkim Lipiec i Zuba. Główny problem w modernizacji linii upatrują oni w Zarządzie Województwa Świętokrzskiego.
-"Konferencja <
::attachment{"type":"image","item_id":"553945", "alt":"zdjęcie", "title":"", "longSide":"800"}
-"Zainteresowanie tą inwestycją jest duże zarówno w powiatach województwa świętokrzyskiego, jak i w powiatach wojewówdztwa łódzkiego. Ba, również zainteresowany jest tą linią Marszałek Województwa Łódzkiego. Główny problem to to, że w zadanie nie włącza się Marszałek Województwa Świętokrzyskiego. Ja przypomnę, że odcinek Sandomierz - Skarżysko został zrealizowany dzięki wspólnej inicjatywie Marszałka Podkarpacia i Świętokrzyskiego. To oni przeznaczyli po 3,5 miliona złotych na przygotowanie dokumentacji, a tę dokumentację przejęła kolej i ją realizowała. Tutaj również jest taka koncepcja by powstała ta dokumentacja i kolej jest gotowa w tę inwestycję się zaangażować. Niestety upływają lata, różne środowiska się upominają o linię, najbardziej mieszkańcy i inwestorzy. Odpowiadając na pytanie czy ta inwestycja jest realna - ona jest realna, ale w partnerstwie. Partnerstwie również Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego." - tłumaczyła posłanka Maria Zuba.
Przypomnijmy tylko, że o planach odnowienia tej linii, sprowadzenia ponownie pasażerskich pociągów do Końskich i poprawie transportu kolejowego w gminie Końskie i powiecie koneckim słyszymy już od wielu lat. Rok temu podczas Sejmiku Ziemi Odrowążów głośno mówił o tym temacie poseł Robert Telus, wcześniej o tę linię zabiegali także działacze Platformy Obywatelskiej z Marzeną Okłą-Drewnowicz na czele. A póki co pociągi do Końskich jak nie przyjeżdżały tak nie przyjeżdżają.
[FOTORELACJA]31495[/FOTORELACJA]
Trwają zapisy na Konecki Maraton Pieszy
Strasznie drogą ta impreza to jeszcze ktoś musi na tym zarobić????
X p
23:41, 2026-05-20
Dzień Otwarty w ZSP nr 2 w Końskich z MR SEBII!
Partyjniacy się lansują. O ile mnie pamięć nie myli to Banasik chodził do Kanady,ale nie jestem pewny czy ją skończył Ps.Pytanie trzecie Co kudłaty robi na stanowisku dyrektora. Facet bez charyzmy, doświadczenia w kierowaniu szkołą, bez szacunku u nauczycieli i uczniów. Ale kolega starosty. Kolesiostwo.
Marcin
21:52, 2026-05-20
Rozmowa o przyszłości Stąporkowa. Spotkania online
Rozmowa o przyszłości, właśnie w tej chwili cymbał kita wyje syreną, system powiadomiania to komórki a nie wycie prostaku lanserze
Czellito
18:42, 2026-05-20
Dzień Otwarty w ZSP nr 2 w Końskich z MR SEBII!
1. Kto to jest ten sebii? 2. Co robili tam partyjniacy?
Pytam
15:38, 2026-05-20
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tkn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz