Wiadomości z powiatu koneckiego – aktualności z Końskich i gmin

Zamknij
WAŻNE:

Dzień Dziecka w Gowarczowie [zdjęcia]

Arkadiusz Góral Arkadiusz Góral 12:33, 04.06.2018
Skomentuj Dzień Dziecka w Gowarczowie [zdjęcia]

W tym roku dzieci i młodzież z gminy Gowarczów obchodziły swoje święto już w środę 30 maja. Na placu pod Szkołą Podstawową czekało mnóstwo atrakcji. Imprezę otworzył wójt gminy Stanisław Pacocha składając wszystkim dzieciakom serdeczne życzenia z okazji ich święta. 

::attachment{"type":"image","item_id":"511867", "alt":"zdjęcie", "title":"", "longSide":"800"}

Wójt Pacocha życzył pociechom także wspaniałej zabawy, a także dziękował za organizację tego wyjątkowego dnia: Radzie Rodziców, Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej, Gminnej Bibliotece oraz Dyrekcji Szkoły. Imprezę poprowadził Elwira Sibiga - dyrektor CKiAL w Gowarczowie.

Festynową scenę wypełniły prezentacje w ramach I Gminnego Przeglądu Form Artystycznych w tym roku pod nazwą "Młodzi w Niepodległej". Podczas przeglądu można było podziwiać zarówno inscenizacje teatralne (w wykonaniu Grup Oa, Ob ale również na finał grupy ze Świetlicy Środowiskowej), popisy wokalne (solowe, w duetach, zespołowe i klasowe), układy taneczne oraz prezentacje prac plastycznych. W wykonaniach młodzi artyści odnosili się przede wszystkim do rodzimych twórców i polskich dobrze znanych przebojów i symboliki, ale nie zabrakło też akcentu z okazji Dnia Mamy.

::attachment{"type":"image","item_id":"511870", "alt":"zdjęcie", "title":"", "longSide":"800"}

Na placu przed sceną na uczestników imprezy czekało mnóstwo atrakcji. Poza korzystaniem z dmuchańców, urządzeń mechanicznych i stoisk dzieci i młodzież namalowały ogromną pocztówkę z pozdrowieniami dla dzieci spoza naszej gminy. Nad powstawaniem pracy czuwała  Małgorzata Gałązka - instruktor plastyczny CKiAL. Bardzo ciekawą formę rozrywki przygotowali też uczniowie pod opieką Teresy Boby. Gimnazjaliści sięgnęli do starych, nieco zapomnianych już zabaw podwórkowych tworząc z nich znakomite konkurencje konkursowe.

Największą radość sprawił jednak finał festynu. Na uczestników czekał bardzo popularny w ostatnich latach Festiwal Kolorów. Pierwszy "wybuch" zakończył Przegląd Form Artystycznych "Młodzi w Niepodległej" kolorami białym i czerwonym. Kolejny buchnął już całą tęczą barw. Radości nie było końca.

Zdjęcia (CKiAL Gowarczów):

::attachment{"type":"image","item_id":"511873", "alt":"zdjęcie", "title":"", "longSide":"800"}

[FOTORELACJA]29179[/FOTORELACJA]

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tkn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%