W Tarnowie w minionym tygodniu odbyła się LXX Ogólnopolska Olimpiada Matematyczna. Końskie reprezentowało tam trzech uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego, dwóch z nich znalazło się w gronie laureatów, a Maciej Dziuba wciąż ma szansę na wyjazd na "Międzynarodówkę".
::attachment{"type":"image","item_id":"469687", "alt":"zdjęcie", "title":"Maciej Dziuba. Zdjęcie archiwalne.", "longSide":"780"}
W tarnowskim finale LXX Olimpiady Matematycznej nasz region reprezentowali trzej uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich: Mikołaj Grzebieluch, Tomasz Kosmulski i Maciej Dziuba. Wszyscy trzej mają więc tytuł finalisty. Natomiast Mikołaj i Maciej zostali laureatami!
Mikołaj Grzebieluch zdobył III nagrodę zdobywając 24 punkty, a Maciej Dziuba II nagrodę z 30 punktami. Maciej znalazł się ex aequo z dziewięcioma innymi uczniami. Przed nim zaś uplasowało się tylko czterech uczestników olimpijskich zmagań. Natomiast do międzynarodowej olimpiady, która odbędzie się w tym roku w Wielkiej Brytanii zakwalifikuje się tylko sześciu uczniów. Maturzysta z "Nowego Ogólniaka" weźmie więc udział w dogrywce, która wyłoni reprezentantów Polski. Trzymamy kciuki!
W piątek utrudnienia drogowe w centrum Końskich
Nie jestem za tym co się dzieje w tym mieście starostwie gminie itd ale ludzie robi się remont źle nie robi źle....przecież to jest robione między innymi dla was!!!! tego typu inwestycje maja w sobie wiele nieprzewidywalnych problemów nigdy nie będzie tak że wszystko się zrobi na czas ale ważne że jest coś robione a 3 miesiące w ta czy w tamtą , naprawdę ten płacz oponentów burmistrza jest żałosny i to pewnie z bliskiego otoczenia albo niedoszłego stanowiska które się miało dostać.
robert
15:46, 2026-05-21
Trwają zapisy na Konecki Maraton Pieszy
Strasznie drogą ta impreza to jeszcze ktoś musi na tym zarobić????
X p
23:41, 2026-05-20
Dzień Otwarty w ZSP nr 2 w Końskich z MR SEBII!
Partyjniacy się lansują. O ile mnie pamięć nie myli to Banasik chodził do Kanady,ale nie jestem pewny czy ją skończył Ps.Pytanie trzecie Co kudłaty robi na stanowisku dyrektora. Facet bez charyzmy, doświadczenia w kierowaniu szkołą, bez szacunku u nauczycieli i uczniów. Ale kolega starosty. Kolesiostwo.
Marcin
21:52, 2026-05-20
Rozmowa o przyszłości Stąporkowa. Spotkania online
Rozmowa o przyszłości, właśnie w tej chwili cymbał kita wyje syreną, system powiadomiania to komórki a nie wycie prostaku lanserze
Czellito
18:42, 2026-05-20
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tkn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz