Wiadomości z powiatu koneckiego – aktualności z Końskich i gmin

Zamknij
WAŻNE:

W piątek relikwie Krzyża Świętego zostaną wprowadzone do Kolegiaty!

Arkadiusz Góral Arkadiusz Góral 17:09, 11.04.2019
Skomentuj W piątek relikwie Krzyża Świętego zostaną wprowadzone do Kolegiaty!

O tym, że w Końskich odnaleziono relikwie Krzyża Świętego, a następnie stwierdzono wiarygodność dokumentów, które się przy nich znajdowały już Państwa informowaliśmy (materiał TUTAJ). W piątek ma mieć miejsce uroczyste wprowadzenie relikwii do Kolegiaty św. Mikołaja. 

::attachment{"type":"image","item_id":"468964", "alt":"zdjęcie", "title":"", "longSide":"800"}

Uroczystość "Intronizacji" drzewa z Krzyża Świętego rozpocznie się o godzinie 17:00 od drogi krzyżowej prowadzonej ulicami miasta. Przewodniczyć ma w niej biskup radomski Henryk Tomasik. Bardzo prawdopodobne, że w święcie udział weźmie także wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek. Spodziewać można się także obecności władz gminnych oraz powiatowych.

Po drodze krzyżowej wierni w kościele wezmą udział w uroczystości wprowadzenia relikwiarza z drzewem z Krzyża Świętego i osadzenia go w bocznym ołtarzu. Dla bezpieczeństwa miejsce to ma być stale monitorowane.

Cała uroczystość jest częścią rekolekcji wielkopostnych zorganizowanych w kościele pw. św. Mikołaja w Końskich. Rozpoczęły się one w niedzielę, następnie trwały w środę i czwartek. Zakończy je dzień spowiedzi - w sobotę.

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tkn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%