Wiadomości z powiatu koneckiego – aktualności z Końskich i gmin

Zamknij
WAŻNE:

Artysta i... leśnik pokazał swoje zdjęcia w Końskich! [wideo, zdjęcia]

Arkadiusz Góral Arkadiusz Góral 20:38, 14.04.2019
Skomentuj Artysta i... leśnik pokazał swoje zdjęcia w Końskich! [wideo, zdjęcia]

Piotr Wypych to niezwykły człowiek. Pracuje jako leśnik w okolicach Przedborza, ukończył Technikum Leśne w Zagnańsku, a jednocześnie jest doktorem nauk humanistycznych. W czwartek w Bibliotece Publicznej w Końskich zorganizowano wernisaż zdjęć i prac graficznych tego artysty. 

-"Mamy wyjątkową okazję gościć wyjątkową osobistość. Połączenie artysty i leśnika, połączenie sztuki i natury co widać w tych pracach. Piotr Wypych. Pan Piotr jest obecnie dyrektorem Zespołu Nadpilicznych Parków Krajobrazowych, gdzie poświęca się swojej pasji menadżerskiej, ale i artystycznej. Nasz sąsiad zza miedzy, bo związany z Piotrkowem i okolicami. Absolwent ASP w Krakowie, z pasji fotografik, grafik, ilustrator książek o tematyce przyrodniczej. Autor znakomitych grafik ptaków, fotografii przyrodniczych, krajobrazowych. Jest ich tak dużo, że zebrał te swoje prace w formie plansz, które sporządził na 20-lecie swojej działalności artystycznej. 20-lecie przypadało pięć lat temu, więc ta dzisiejsza wystawa jest właściwie na 25-lecie" - zapowiadał gościa Dariusz Kowalczyk, dyrektor Biblioteki Publicznej w Końskich.

::attachment{"type":"image","item_id":"468523", "alt":"zdjęcie", "title":"", "longSide":"800"}

Tytuł prezentowanej wystawy to "100 prac z życia foto / grafika", a dominowały na niej zdjęcia związane z przyrodą. Piotr Wypych na planszach zaprezentował jednak także kilka grafik - choćby tę którą stworzył na potrzeby reklamowe jednego z antybiotyków. Podczas wernisażu autor mówił wiele o swojej twórczości -"Ta wystawa to taki przekrój jakiegoś fragmentu życia. Życia już średnio - jak mówił Broniewski <> - jest taki wspaniały wiersz. Ani za wcześnie, ani za późno jakiś fragment swojego życia chcę Państwu pokazać. Nie jestem w stanie pokazać Państwu wszystkiego czym się zajmuję... a zajmuję się z jednej strony jako akademik po Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych projektowaniem, bo tam skończyłem grafikę. Pochodze rodziny architektów i projektantów, więc to kreowanie, sztuka projektowa są mi bliskie. Skończyłem projektowanie książki, pięć lat studiowałem fotografię. Już jako leśnik interesowałem się architekturą sakralną - szczególnie tą małą, ale nie tylko, bo też etnografią, antropologią kulturową. To przedmiot moich badań w terenie środkowej Polski. Szczególnie od 25 lat, a może jeszcze parę lat dłużej zajmuje się badaniami małej architektury sakralnej w dolinie Pilicy. To co robię jako grafik i fotografik i leśnik w jakiś sposób jest zawarte na tych kilkudziesięciu planszach. Są to jakieś pomysły rozpoczęte, jakieś cykle, czy jakaś szersza działalność systemowa i niesystemowa, systematyczna."

Wśród sporej grupy koneserów sztuki przybyłych na wernisaż znalazł się także burmistrz Końskich Krzysztof Obratański. Wystawę będzie można oglądać przez kilka najbliższych tygodni w koneckiej bibliotece.

Zdjęcia:

[FOTORELACJA]26335[/FOTORELACJA]

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

MillerMiller

0 0

cyt.: Wśród sporej grupy koneserów sztuki przybyłych na wernisaż znalazł się także burmistrz Końskich ...hahahaha... Dobry macie sarkazm :)

09:30, 15.04.2019
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tkn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%