Uczestnicy spotkają się w malowniczej Dolinie Muminków położonej na terenie Obszaru Ochrony Uzdrowiskowej w Czarnieckiej Górze. Organizatorzy zachęcają gości do przybycia w białych strojach oraz własnoręcznie przygotowanych wiankach.
Wieczór rozpocznie się wspólnym pleceniem wianków, śpiewami oraz obrzędami inspirowanymi dawną kulturą słowiańską. Najbardziej widowiskowa część wydarzenia rozpocznie się po zmroku. Las rozświetlą pochodnie i setki świateł, a wokół ognia odbywać się będą wspólne tańce, śpiewy i animacje artystyczne. Organizatorzy podkreślają, że zależy im przede wszystkim na stworzeniu wyjątkowej atmosfery bliskości z naturą i wspólnego przeżywania obrzędów najkrótszych nocy w roku.

W programie znajdą się występy artystów i animatorów związanych z kulturą, tańcem i muzyką etniczną. W wydarzeniu wezmą udział m.in.:
Wydarzenie organizowane jest przez Towarzystwo Przyjaciół Czarnieckiej Góry wspólnie z Kołami Gospodyń Wiejskich: „Na Obcasach”, „Wąsoskie Jagódki” oraz KGW Błotnica. Wstęp jest bezpłatny. Więcej informacji na: Facebook „Czarniecka Góra na bieżąco”.

[ZT]366011[/ZT]
[ZT]366143[/ZT]
Są zmiany w parafiach. Biskup ogłosił
Staporkow. Zamienił stryjek siekierkę na kijek. Gratulacje.
Ramires
14:44, 2026-06-25
Co z geotermią w Radoszycach? Sprawdzamy!
To ja może przetłumaczę komunikat na zrozumiały język polski - kolejne 10 mln prze..ne bezpowrotnie. Satysfakcję będzie miał tylko prezes firmy realizującej odwiert. Świętego Graala już dawno temu znalazł Indiana Jones 🙂 marzenia trzeba mieć skrojone pod realne możliwości.
10 mln poszło
13:55, 2026-06-25
Koneckie kasyno zlikwidowane. Policja uderzyła w hazard
Moje marzenia o wygranej w koneckim kasynie i o tym,że błyskawicznie zostanę lokalnym milionerem,legły właśnie w gruzach. Policja zamykając biedakasyno bezlitośnie pozbawiła mnie szans na bogactwo. Czyli jutro rano jak zawsze trzeba wstać i iść do pracy. A już planowałem za wygrane pieniądze zakup 15 letniego BMW,o którym handlarz mówi,że jest praktycznie z minimalnym przebiegiem i Niemiec nim wcale nie jeździł.
koneckie las vegas
13:21, 2026-06-25
Stypendia dyrektorów szkół średnich przyznane
Większość z nich pójdzie w ślady rodziców i będzie nikim, tak jak wszyscy moi sąsiedzi.
VIP
01:04, 2026-06-25
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tkn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz