Jednostki kultury z Końskich, Stąporkowa i Gowarczowa otrzymały sprzęt komputerowy i pomoce dydaktyczne z programu "TIK w instytucji kultury#1".

Realizatorem projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich jest Stowarzyszenie Nowe Oblicze Edukacji. We wtorek wicedyrektor Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich Marzena Kądziela, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu Katarzyna Sorn oraz dyrektor Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Gowarczowie Elwira Sibiga-Gärtner wzięły udział w spotkaniu z dyrektorką projektu Edytą Kraską oraz asystentką projektu Katarzyną Wojsą. Panie podpisały umowy na realizację projektu ""TIK w instytucji kultury#1", którego celem jest rozwój kompetencji cyfrowych, w szczególności w zakresie programowania i kompetencji medialnych. Skierowany jest do pracowników instytucji kultury oraz uczniów klas starszych w wieku 10-18 lat. Przedstawicielki jednostek kultury otrzymały sprzęt komputerowy i gadżety, który uatrakcyjnią zajęcia w placówkach.
"Dzięki programowi Dom Kultury w Końskich otrzymał dwa komputery, tablet, pomoce dydaktyczne jak klocki lego czy grę Scottie Go. W zamian instruktorzy Kamila Dobrowolska i Aleksander Kopański do końca stycznia 2023 roku będą prowadzić z młodzieżą zajęcia z programowania i kompetencji medialnych. Będą konstruować roboty, przygotowywać różnego rodzaju przekazy medialne. Zanim jednak do tego dojdzie wezmą udział w szkoleniach organizowanych przez Stowarzyszenie Nowe Oblicze Edukacji w Kielcach" - mówi Marzena Kądziela.
"Do udziału w projekcie zgłosiło się pięciu naszych pracowników, tym samym placówka otrzymała pięć laptopów, cztery tablety, cztery zestawy LEGO oraz cztery gry Scottie Go! W lutym, również w naszym ośrodku planowane są szkolenia dla instruktorów a następnie warsztaty dla młodzieży. Już się cieszymy na myśl o nowych zajęciach z programowania. Tymczasem zapraszamy do naszej grupy programistów w każdy czwartek w godz. 15:45-16:55" - informuje Katarzyna Sorn.
Zdjęcia (MGOKiS w Stąporkowie, MGDK w Końskich):
[FOTORELACJA]16720[/FOTORELACJA]
W piątek utrudnienia drogowe w centrum Końskich
Nie jestem za tym co się dzieje w tym mieście starostwie gminie itd ale ludzie robi się remont źle nie robi źle....przecież to jest robione między innymi dla was!!!! tego typu inwestycje maja w sobie wiele nieprzewidywalnych problemów nigdy nie będzie tak że wszystko się zrobi na czas ale ważne że jest coś robione a 3 miesiące w ta czy w tamtą , naprawdę ten płacz oponentów burmistrza jest żałosny i to pewnie z bliskiego otoczenia albo niedoszłego stanowiska które się miało dostać.
robert
15:46, 2026-05-21
Trwają zapisy na Konecki Maraton Pieszy
Strasznie drogą ta impreza to jeszcze ktoś musi na tym zarobić????
X p
23:41, 2026-05-20
Dzień Otwarty w ZSP nr 2 w Końskich z MR SEBII!
Partyjniacy się lansują. O ile mnie pamięć nie myli to Banasik chodził do Kanady,ale nie jestem pewny czy ją skończył Ps.Pytanie trzecie Co kudłaty robi na stanowisku dyrektora. Facet bez charyzmy, doświadczenia w kierowaniu szkołą, bez szacunku u nauczycieli i uczniów. Ale kolega starosty. Kolesiostwo.
Marcin
21:52, 2026-05-20
Rozmowa o przyszłości Stąporkowa. Spotkania online
Rozmowa o przyszłości, właśnie w tej chwili cymbał kita wyje syreną, system powiadomiania to komórki a nie wycie prostaku lanserze
Czellito
18:42, 2026-05-20
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tkn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz