Końskie w TKN24, wiadomości z Końskich, informacje Końskie

Zamknij
WAŻNE:

Akademia Handball Kids. Poznajcie bezpieczną piłkę ręczną dla najmłodszych [wideo]

Arkadiusz Góral Arkadiusz Góral 20:10, 17.08.2023
Skomentuj  Akademia Handball Kids. Poznajcie bezpieczną piłkę ręczną dla…

W Końskich od kilku lat przy Koneckim Stowarzyszeniu Sportowym Piłki Ręcznej działa Akademia Handball Kids dla najmłodszych adeptów tego pięknego i mającego niezwykle bogate tradycje w naszym regionie sportu. Obecnie akademia prowadzi nabór, a o szczegóły można pytać pod numerem telefonu 696 007 503 lub na facebooku - TUTAJ. My sprawdziliśmy jak funkcjonuje ta niezwykła sportowa szkoła. 

Rodzice zainteresowani szkoleniem swoich pociech w tej akademii często martwią się z uwagi na wizerunek piłki ręcznej jako sportu brutalnego, który dostarcza wielu kontuzji. W przypadku zajęć handballowych dla najmłodszych nie ma o tym mowy - są one zupełnie bezkontaktowe i stawiają przede wszystkim na ogólny rozwój -"To grupa dzieci, fajnych trenerów, którzy chcą dzieci rozwijać i tutaj zaznaczę: zajęcia odbywają się ogólnorozwojowe z elementami piłki ręcznej. Nie jest to typowy handball. To są spokojne zajęcia, zwłaszcza w tych grupach najmłodszych. Dyscyplina uczy charakteru, rozwija różne umiejętności, uczy jak radzić sobie z porażkami. Rozwija wiele aspektów społecznych. Naprawdę zapraszam wszystkie zainteresowane dzieci, zachęcam rodziców do tego by te dzieci uczestniczyły w zajęciach sportowych, bo to naprawdę wzmacnia, rozwija i kształtuje dziecka charakter i osobowość" - opowiada  Przemysław Matyjasik, trener w Akademii Handball Kids.

Jak wyglądają więc zajęcia w akademii? To różnego rodzaju urozmaicone biegi, tory przeszkód, gry i zabawy bezkontaktowe z piłką. To przede wszystkim jednak nauka chwytu piłki i podania do drugiego zawodnika -"Czucie tej przestrzeni podawani i chwytu piłki, bo w piłce ręcznej to jest najtrudniejsze. To element, gdzie dzieci jak przychodzą na ten etap treningu czują lekki dyskomfort, bo chwyt, podanie na 3-5 metrów to nie są łatwe rzeczy. Jakbyśmy wzięli kogoś z zewnątrz by podał tę piłkę na kilka metrów to naprawdę nie jest to łatwe" - tłumaczy Matyjasik.

 

Handball Kids to oczywiście też nauka rzutów i zespołowości, ale przede wszystkim kształtowanie charakteru. Tutaj wzorcami mają być trenerzy, którzy w przeważającej większości są też czynnymi zawodnikami szczypiorniaka. Szkółka stawia przede wszystkim na bezpieczeństwo  -"Zaczynałem tak jak te małe dzieci dzisiaj, klasa 2,3,4 szkoły podstawowej i tak naprawdę jak widać nic złego mi się w życiu nie przytrafiło. Wiadomo jest jak w każdym sporcie: wyjście na rower, rolki, bieganie, zabawa ze zwierzętami - zawsze czyha gdzieś niebezpieczeństwo, że można się przewrócić, skręcić kostkę, czy z kimś się zderzyć. Tutaj u nas nic poważnego się nie stało i się nie stanie"  - mówi nam Przemysław Matyjasik.

Dołączać do Akademii Handball Kids mogą dziewczęta i chłopcy z roczników 2011-2018. Treningi w Końskich odbywają się 2 x w tygodniu. Akademia oraz klub gwarantują ciągłość szkolenia od przedszkola do sportu zawodowego. Mamo, tato! Zapisz swoje dziecko na zajęcia sportowe już dziś! Telefon: 696 007 503.

Zdjęcia:

[FOTORELACJA]9625[/FOTORELACJA]

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tkn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%