Slider

Zamknij
WAŻNE:

Słupia Konecka otwiera się na sport. Powstanie tam klub sportowy? [wideo]

Arkadiusz Góral Arkadiusz Góral 08:23, 20.02.2018
Skomentuj Słupia Konecka otwiera się na sport. Powstanie tam klub sportowy? [wideo]

W gminie Słupia Konecka od pewnego czasu trwają rozgrywki Gminnej Ligi Amatorskiej Piłki Siatkowej, którą organizuje Ryszard Szproch. Odbywają się też turnieje w różne dyscypliny. Teraz zrodził się pomysł na utworzenie tam klubu sportowego. 

-"No nie mamy klubu sportowego jeszcze na terenie gminy, ale plany są. Co prawda na razie amatorskie i chcemy amatorsko ten sport wprowadzać. Osobą, która zainicjowała takie działania na terenie naszej gminy był ksiądz wikary Piotr Kszczot. On podjął się treningu z ministrantami co sobotę. Najpierw organizował ministrantów, a potem objęło to teren całej gminy. W pierwszym roku bardzo ładnie to wyszło, ale był niedosyt, bo apetyt rośnie w miarę jedzenia." - opowiadał nam wójt Robert Wielgopolan.

Zajęcia prowadzone przez księdza odbywają się w każdą sobotę w Słupi Koneckiej. W każdy weekend odbywa się też wspominana już Gminna Amatorska Liga Piłki Siatkowej. Udział w niej biorą drużyny z niemal każdej miejscowości. W gminie Słupia uruchomione zostały też zajęcia Akademii Piłkarskiej Korony Kielce. -"W zasadzie rodzice zadecydowali, że dzieci jeżdżą na treningi dwa razy w tygodniu: wtorki i czwartki na salę w Pilczycy. Tam trener z Korony też trenuje, a to są głównie uczniowie młodszych klas. Pierwzsze efekty są, bo podczas turnieju w Radoszycach nasi młodsi zdobyli drugie miejsce w międzygminnym turnieju, a Ci starsi czwarte, ale wszystko przed nami, bo jesteśmy najmłodszą gminą w tej akademii" - tłumaczy wójt Wielgopolan.

Duże zainteresowanie sportem przejawiające się w wielu działaniach zmusiło włodarza do pomyślenia o utworzeniu klubu sportowego. Dotychczas w naszym powiecie takowego nie miały tylko dwie gminy: właśnie Słupia Konecka oraz Ruda Maleniecka. -"Myślimy o czysto piłkarskim, amatorskim klubie sportowym w Słupi Koneckiej. Po tych działaniach widzimy, że jest zainteresowanie sportem większe na terenie gminy." - opowiada wójt Wielgopolan.

Sprawie utworzenia klubu na pewno będziemy się dalej przyglądać.

::attachment{"type":"image","item_id":"525034", "alt":"zdjęcie", "title":"", "longSide":"800"}

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tkn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%