Przypomnijmy, że podobne odwierty nie przyniosły pozytywnych rezultatów w gminie Smyków oraz w Końskich. Radoszyce wiercą do głębokości 1360 metrów plus/minus 10%. Co wiemy na ten moment? O tym burmistrz Michał Pękala:
"W tej chwili jesteśmy na głębokości około 1200 metrów i trochę nastąpił przełom. Do tej głębokości było wiercone świdrem, teraz mamy to najważniejsze wiercenie, jest rdzeń, czyli to co nas najbardziej interesuje. Dotarliśmy do tego momentu, a w geologii to jest Święty Graal by przebić tę warstwę grubą. Wczoraj mieliśmy takie pierwsze narodziny - pierwszy rdzeń i jego odkrywanie. Są dobre informacje jeśli chodzi o porowatość, szczelinowatość jego. Mamy dobre impulsy, ale wciąż jest daleka droga by to w 100% stwierdzić. Myślimy bardzo optymistycznie i mamy nadzieję, że te plany, które mieliśmy w stosunku do tego otworu będą w niedługim czasie realizowane"
[FOTORELACJANOWA]34652[/FOTORELACJANOWA]
Celem Radoszyc jest ściągnięcie inwestorów, którzy mogliby przy wykorzystywaniu gorących źródeł w porozumieniu z samorządem tworzyć infrastrukturę turystyczną
"Miejmy nadzieję, że do tego etapu niedługo będziemy dążyć. To już jak będziemy mieć końcowe, pozytywne wyniki i do nich zmierzamy. Mam nadzieję, że za miesiąc, może za półtora miesiąca będę mógł Państwu powiedzieć czy uzyskaliśmy to co chcieliśmy, czy są negatywne wieści. Nas interesuje temperatura, wydajność i mineralizacja. Wszystkie te trzy czynniki muszą być satysfakcjonujące byśmy ogłosili, że jest pozytywnie i przechodzimy do kolejnego etapu" - dodaje Pękala.
Odwiert jest w 100% finansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - podobnie było w przypadku Końskich kilka miesięcy temu.
"Wnioski, które składaliśmy do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska były przeznaczone właśnie tylko na ten cel. Nie można było ich wykorzystać na inny cel - wówczas mieliśmy więc pytanie czy nie składać i niech sobie to wykorzystają inne gminy, czy złożyć i mieć duże szanse by ten wniosek był pozytywny u nas" - tłumaczy burmistrz Radoszyc.
I choć poszukiwanie gorącej wody w gminie Radoszyce kosztuje około 10 milionów złotych to lokalny samorząd do tych działań finalnie nie dołoży ani złotówki, niezależnie od wyników poszukiwań.
[ZT]363987[/ZT]
10 mln poszło 13:55, 25.06.2026
To ja może przetłumaczę komunikat na zrozumiały język polski - kolejne 10 mln prze..ne bezpowrotnie. Satysfakcję będzie miał tylko prezes firmy realizującej odwiert.
Świętego Graala już dawno temu znalazł Indiana Jones 🙂 marzenia trzeba mieć skrojone pod realne możliwości.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tkn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Są zmiany w parafiach. Biskup ogłosił
Staporkow. Zamienił stryjek siekierkę na kijek. Gratulacje.
Ramires
14:44, 2026-06-25
Co z geotermią w Radoszycach? Sprawdzamy!
To ja może przetłumaczę komunikat na zrozumiały język polski - kolejne 10 mln prze..ne bezpowrotnie. Satysfakcję będzie miał tylko prezes firmy realizującej odwiert. Świętego Graala już dawno temu znalazł Indiana Jones 🙂 marzenia trzeba mieć skrojone pod realne możliwości.
10 mln poszło
13:55, 2026-06-25
Koneckie kasyno zlikwidowane. Policja uderzyła w hazard
Moje marzenia o wygranej w koneckim kasynie i o tym,że błyskawicznie zostanę lokalnym milionerem,legły właśnie w gruzach. Policja zamykając biedakasyno bezlitośnie pozbawiła mnie szans na bogactwo. Czyli jutro rano jak zawsze trzeba wstać i iść do pracy. A już planowałem za wygrane pieniądze zakup 15 letniego BMW,o którym handlarz mówi,że jest praktycznie z minimalnym przebiegiem i Niemiec nim wcale nie jeździł.
koneckie las vegas
13:21, 2026-06-25
Stypendia dyrektorów szkół średnich przyznane
Większość z nich pójdzie w ślady rodziców i będzie nikim, tak jak wszyscy moi sąsiedzi.
VIP
01:04, 2026-06-25