Tłumy zawitały do Końskich, a raczej do Sielpi by wziąć udział w tradycyjnym Zimowym Półmaratornie organizowanym przez nasz oddział PTTK-u.
::attachment{"type":"image","item_id":"586507", "alt":"zdjęcie", "title":"Na schodach sielpiańskiego OSiR-u uczestnicy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.", "longSide":"800"}
-"Kiedy zaczynaliśmy te kilkanaście lat temu to było nas kilkadziesiąt, max 50 osób. Dzisiaj przybyło 150 piechurów. Nie tylko z Końskich, ale i ze Skarżyska Kamiennej, z Warszawy, Kielc. W poprzednim roku było nas 160. osób i to był rekord, ale może dziś uda się go jeszcze jakoś pobić?" - mówił nam tuż przed wyjściem na trasę prezes PTTK Końskie, Wojciech Pasek.
Poza wymienionymi miejscowościami warto odnotować, iż wśród "maratończyków" znalazł się także jeden obywatel Ukrainy.
O godzinie 8.30 uczestnicy Półmaratonu zaczęli gromadzić się w Końskich oraz w Sielpi. Ci którzy spotkali się pod biurem Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w koneckim parku autokarami przemieścili się do podkoneckiej miejscowości. Stamtąd o godzinie 9.00 wszyscy wspólnie w 150 osobowej kolumnie wyruszyli na trasę rajdu. Do pokonania było 25 kilometrów, a trasa wiodła z Sielpi przez Sokołówkę, Sokołów, Dziebałtów, Brody, Modliszewice do Końskich . Metę wyznaczono w okolicach klubu KAESEMEK, a tam na piechurów czekała tradycyjna, gorąca pomidorówka. Wszyscy uczestnicy rajdu otrzymali certyfikaty, losowano także nagrody i upominki.
Galeria zdjęć:
::attachment{"type":"image","item_id":"586513", "alt":"zdjęcie", "title":"", "longSide":"800"}
W piątek utrudnienia drogowe w centrum Końskich
Nie jestem za tym co się dzieje w tym mieście starostwie gminie itd ale ludzie robi się remont źle nie robi źle....przecież to jest robione między innymi dla was!!!! tego typu inwestycje maja w sobie wiele nieprzewidywalnych problemów nigdy nie będzie tak że wszystko się zrobi na czas ale ważne że jest coś robione a 3 miesiące w ta czy w tamtą , naprawdę ten płacz oponentów burmistrza jest żałosny i to pewnie z bliskiego otoczenia albo niedoszłego stanowiska które się miało dostać.
robert
15:46, 2026-05-21
Trwają zapisy na Konecki Maraton Pieszy
Strasznie drogą ta impreza to jeszcze ktoś musi na tym zarobić????
X p
23:41, 2026-05-20
Dzień Otwarty w ZSP nr 2 w Końskich z MR SEBII!
Partyjniacy się lansują. O ile mnie pamięć nie myli to Banasik chodził do Kanady,ale nie jestem pewny czy ją skończył Ps.Pytanie trzecie Co kudłaty robi na stanowisku dyrektora. Facet bez charyzmy, doświadczenia w kierowaniu szkołą, bez szacunku u nauczycieli i uczniów. Ale kolega starosty. Kolesiostwo.
Marcin
21:52, 2026-05-20
Rozmowa o przyszłości Stąporkowa. Spotkania online
Rozmowa o przyszłości, właśnie w tej chwili cymbał kita wyje syreną, system powiadomiania to komórki a nie wycie prostaku lanserze
Czellito
18:42, 2026-05-20
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tkn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz