Budowa domu to dla wielu spełnienie marzeń - ale zanim powstaną ściany i dach, trzeba zadbać o kwestie absolutnie podstawowe. Jedną z nich jest doprowadzenie mediów: wody, kanalizacji, prądu, gazu czy internetu. Problem w tym, że każda z tych instalacji musi fizycznie połączyć Twój budynek z siecią - a to często oznacza prace ziemne. Czy naprawdę trzeba rozkopać pół działki, zniszczyć nowy trawnik albo przekopać się pod drogą? Na szczęście - nie. Dzięki nowoczesnym technologiom, takim jak przeciski i przewierty bezwykopowe, możesz podłączyć swój dom do mediów bez rozkopywania całej działki. To nie tylko wygodne, ale też opłacalne i estetyczne rozwiązanie.

Budowa domu to dla wielu spełnienie marzeń - ale zanim powstaną ściany i dach, trzeba zadbać o kwestie absolutnie podstawowe. Jedną z nich jest doprowadzenie mediów: wody, kanalizacji, prądu, gazu czy internetu. Problem w tym, że każda z tych instalacji musi fizycznie połączyć Twój budynek z siecią - a to często oznacza prace ziemne. Czy naprawdę trzeba rozkopać pół działki, zniszczyć nowy trawnik albo przekopać się pod drogą? Na szczęście - nie.
Dzięki nowoczesnym technologiom, takim jak przeciski i przewierty bezwykopowe, możesz podłączyć swój dom do mediów bez rozkopywania całej działki. To nie tylko wygodne, ale też opłacalne i estetyczne rozwiązanie.
Dlaczego warto unikać tradycyjnych wykopów?
Tradycyjna metoda, czyli kopanie rowów pod rury czy kable, ma kilka istotnych wad:
Właśnie dlatego coraz więcej inwestorów decyduje się na technologie bezwykopowe, które eliminują powyższe problemy.
Jak działają technologie bezwykopowe?
Podstawą tego rozwiązania są tzw. przeciski i przewierty. Specjalistyczna maszyna wprowadza w ziemię urządzenie, które toruje tunel pod wybraną przeszkodą - np. pod drogą, chodnikiem, ogrodem czy nawet fundamentami. Wykonany kanał może mieć średnicę od kilkudziesięciu do kilkuset milimetrów - w sam raz na rury wodociągowe, kanalizacyjne, energetyczne lub światłowodowe.
Co najważniejsze, cały proces odbywa się bez rozkopywania nawierzchni - zarówno poza działką, jak i na Twoim terenie.
Przykład z życia: Jak podłączyć dom bez zniszczenia ogrodu?
Wyobraź sobie, że masz już ogrodzenie, równo zasiany trawnik i wykonaną kostkę brukową. Nagle okazuje się, że musisz podłączyć światłowód lub prąd od skrzynki, która znajduje się po drugiej stronie działki. Zamiast przekopywać się przez cały ogród - wystarczy kilkumetrowy przecisk, który przeprowadzi rurę z jednego punktu do drugiego pod ziemią, bez szkody dla powierzchni.
Takie rozwiązania stosowane są dziś nie tylko w miastach, ale też na wsiach, w terenach podmiejskich czy na działkach rekreacyjnych. Dają ogromną elastyczność - nawet jeśli teren jest już częściowo zagospodarowany.
Komu zlecić wykonanie przecisku?
Technologia przecisków i przewiertów wymaga doświadczenia, odpowiedniego sprzętu i znajomości warunków gruntowych. To nie jest coś, co wykona typowa ekipa budowlana łopatą czy minikoparką. Dlatego warto powierzyć to zadanie wyspecjalizowanej firmie, która wykona przecisk szybko, precyzyjnie i bezpiecznie dla innych instalacji.
Jeśli szukasz sprawdzonego wykonawcy, warto odwiedzić stronę: https://www.przeciski-borma.com.pl/ - to firma, która od lat realizuje przeciski i przewierty dla osób prywatnych, firm i instytucji. Działa w całej Polsce i oferuje pomoc zarówno na etapie planowania, jak i wykonania.
Podsumowanie
Nie musisz rozkopywać całej działki, by doprowadzić media do swojego domu.
Dzięki przeciskom i przewiertom bezwykopowym zrobisz to szybko, bezinwazyjnie i zgodnie z przepisami. Jeśli planujesz budowę, albo właśnie odebrałeś dom i stoisz przed wyzwaniem podłączenia sieci - rozważ nowoczesne rozwiązania. Twój ogród, chodnik i nawierzchnia Ci za to podziękują.
W piątek utrudnienia drogowe w centrum Końskich
Nie jestem za tym co się dzieje w tym mieście starostwie gminie itd ale ludzie robi się remont źle nie robi źle....przecież to jest robione między innymi dla was!!!! tego typu inwestycje maja w sobie wiele nieprzewidywalnych problemów nigdy nie będzie tak że wszystko się zrobi na czas ale ważne że jest coś robione a 3 miesiące w ta czy w tamtą , naprawdę ten płacz oponentów burmistrza jest żałosny i to pewnie z bliskiego otoczenia albo niedoszłego stanowiska które się miało dostać.
robert
15:46, 2026-05-21
Trwają zapisy na Konecki Maraton Pieszy
Strasznie drogą ta impreza to jeszcze ktoś musi na tym zarobić????
X p
23:41, 2026-05-20
Dzień Otwarty w ZSP nr 2 w Końskich z MR SEBII!
Partyjniacy się lansują. O ile mnie pamięć nie myli to Banasik chodził do Kanady,ale nie jestem pewny czy ją skończył Ps.Pytanie trzecie Co kudłaty robi na stanowisku dyrektora. Facet bez charyzmy, doświadczenia w kierowaniu szkołą, bez szacunku u nauczycieli i uczniów. Ale kolega starosty. Kolesiostwo.
Marcin
21:52, 2026-05-20
Rozmowa o przyszłości Stąporkowa. Spotkania online
Rozmowa o przyszłości, właśnie w tej chwili cymbał kita wyje syreną, system powiadomiania to komórki a nie wycie prostaku lanserze
Czellito
18:42, 2026-05-20
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tkn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz