Dziesiątki wyjazdów przez cały weekend zaliczyły jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych. Mnóstwo pracy mieli też strażacy zawodowcy. W całym powiecie od czwartku płonęły lasy. To wina suszy.
::attachment{"type":"image","item_id":"511012", "alt":"zdjęcie", "title":"Najgorzej sytuacja wyglądała w lasach nieopodal Smarkowa.", "longSide":"800"}
W lesie pomiędzy Smarkowem a miejscowością Piasek w gminie Stąporków ogień pierwszy raz pojawił się w czwartek późnym wieczorem. Płonął tam młodnik i poszycie leśne, a ogień bardzo szybko się rozprzestrzeniał. Kilka jednostek pracujących na miejscu zdołało go opanować, ale na niezbyt długo. Już w piątek nad ranem ten sam las ponownie zaczął płonąć, a sytuacja ta powtarzała się przez cały weekend jeszcze trzykrotnie - do opanowania żywiołu potrzebne było użycie samolotów gaśniczych. W tym przypadku są podejrzenia, że oprócz suszy do pożarów przyczynić mógł się podpalacz.
Do dużego pożaru poszycia leśnego oraz młodego lasu doszło także w okolicach miejscowości Wąsosz i Skórnice w gminie Fałków w ostatni piątek. Na miejscu pojawiło się wiele jednostek, a samolot gaśniczy dokonywał zrzutów wody na pożarzysko.
Kolejne pożary wybuchały na terenie niemal całego powiatu. Strażacy musieli interweniować w takich miejscowościach jak: Mularzów, Sęp, Czermno, Wólka, Nowy Kazanów, Przybyszowy, Matyniów, Czarna, Słupia. W sumie w wyniku niszczycielskiego działania żywiołu w ten weekend spaliło się kilka hektarów poszycia leśnego i setki drzew. Strażacy zawodowcy do tego typu zdarzeń wyjeżdżali niemal 20 razy.
Jak informują strażacy takie nagromadzenie pożarów to wynik nie tylko suszy, ale i ludzkiej nieodpowiedzialności. Jeden niedopałek papierosa, czy jedna butelka pozostawione na tak suchym terenie mogą wywołać zapłon. Razem z naszymi druhami apelujemy zatem o uważne korzystanie z lasów.
Zdjęcia (OSP Kozia Wola):
[FOTORELACJA]29110[/FOTORELACJA]
W piątek utrudnienia drogowe w centrum Końskich
Nie jestem za tym co się dzieje w tym mieście starostwie gminie itd ale ludzie robi się remont źle nie robi źle....przecież to jest robione między innymi dla was!!!! tego typu inwestycje maja w sobie wiele nieprzewidywalnych problemów nigdy nie będzie tak że wszystko się zrobi na czas ale ważne że jest coś robione a 3 miesiące w ta czy w tamtą , naprawdę ten płacz oponentów burmistrza jest żałosny i to pewnie z bliskiego otoczenia albo niedoszłego stanowiska które się miało dostać.
robert
15:46, 2026-05-21
Trwają zapisy na Konecki Maraton Pieszy
Strasznie drogą ta impreza to jeszcze ktoś musi na tym zarobić????
X p
23:41, 2026-05-20
Dzień Otwarty w ZSP nr 2 w Końskich z MR SEBII!
Partyjniacy się lansują. O ile mnie pamięć nie myli to Banasik chodził do Kanady,ale nie jestem pewny czy ją skończył Ps.Pytanie trzecie Co kudłaty robi na stanowisku dyrektora. Facet bez charyzmy, doświadczenia w kierowaniu szkołą, bez szacunku u nauczycieli i uczniów. Ale kolega starosty. Kolesiostwo.
Marcin
21:52, 2026-05-20
Rozmowa o przyszłości Stąporkowa. Spotkania online
Rozmowa o przyszłości, właśnie w tej chwili cymbał kita wyje syreną, system powiadomiania to komórki a nie wycie prostaku lanserze
Czellito
18:42, 2026-05-20
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tkn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz