REKLAMA

Planujesz budowę domu jednorodzinnego? Nie kupuj gotowego projektu!

Na rynku nie brakuje ofert, pozwalających niemal od ręki kupić projekt domu, prosto z katalogu. Zazwyczaj jest to efektowna wizualizacja, utrzymana w nowoczesnym stylu. Nie trzeba czekać na jej przygotowanie – teoretycznie wystarczy złożyć zamówienie i przejść do realizacji. W praktyce wygląda to nieco inaczej. Dlaczego odradzamy korzystanie z gotowych projektów i co proponujemy jako alternatywne rozwiązanie? Sprawdź!

REKLAMA

Uniwersalny projekt domu nie istnieje. Chcesz mieszkać komfortowo? Nie oszczędzaj

REKLAMA

Głównym powodem, dla którego osoby decydujące się wybudować własny dom korzystają z katalogowych projektów, jest ich konkurencyjna cena. Płacąc mniej, można otrzymać gotowy projekt bez czekania. Niestety, to nie jest jednoznaczne z możliwością rozpoczęcia budowy. Kupiony w ten sposób projekt domu nigdy nie będzie idealnie dostosowany do lokalizacji, w której zamierzamy postawić dom. Zaadaptowanie go do określonych warunków wymaga zatrudnienia geodety oraz architekta lokalnego. Specjaliści zbadają grunt, wydadzą opinię, przygotują mapę do celów projektowych i dopiero potem wykonają projekt budowlany. Nie da się ukryć, że wygeneruje to koszty, o których rzadko kiedy myśli się, rozważając zakup gotowego projektu. Co więcej, adaptacja katalogowej koncepcji do ostatecznej wersji może przekroczyć kwotę, jaką zapłacilibyśmy za projekt, przygotowany na indywidualne zamówienie.

Projekt indywidualny, jaki sobie wymarzysz. Zamówisz go w pracowni architektonicznej

Każdy, kto zamierza wybudować własny dom, ma wstępną koncepcję na to, jak powinien on wyglądać. Podczas, gdy kupując gotowy projekt w pełni zdajemy się na wizję obcego architekta, współpracując z biurem projektowym mamy możliwość zadecydowania o wielu kwestiach. W takim miejscu, jak pracownia architektoniczna PSW ARCHITEKTURA, wykonanie koncepcji odbywa się na zasadzie współpracy. Klient opowiada specjalistom o swoich oczekiwaniach, natomiast oni zajmują się ‚przeniesieniem ich na papier’. W efekcie, indywidualny projekt budynku mieszkalnego jest skrojony na miarę konkretnych potrzeb. To jedyna w swoim rodzaju koncepcja, w każdym calu dopasowana do możliwości działki oraz wizji klienta. Warto podkreślić, że eksperci PSW ARCHITEKTURA wyręczają inwestorów w większości formalności, łącznie z wizytami w urzędach. Ponieważ działają oni na rynku od wielu lat, są w stanie polecić sprawdzone ekipy budowlane, które zrealizują projekt zgodnie z zakładanym efektem. Taka współpraca zawsze przebiega na zasadach korzystnych dla obu stron, które ustala się jeszcze na etapie bezpłatnych konsultacji. Mając tego świadomość, wybór między projektem gotowym a indywidualnym, staje się oczywisty.

Materiał partnera

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *