REKLAMA

Po raz dziewiętnasty maszerowali po medale! [wideo, zdjęcia]

Wielkim zainteresowaniem cieszyła się XIX edycja imprezy turystycznej „Marsz po medal”, którą organizuje konecki oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Na trasę wyszło około 260 piechurów. 

REKLAMA

Start miał miejsce w sobotę o godzinie 8:00 w okolicach ośrodka „Bartek” w Sielpi. To co charakterystyczne to w imprezie tej należy wyłącznie chodzić. Do wyboru były trzy trasy: najkrótsza wynosząca 12,5 kilometra – wybierały ją przede wszystkim grupy szkolne oraz dwie dłuższe 25-kilometrów i 50 kilometrów.

Trasa 12,5 kilometrowa wiodła traktami leśnymi z Sielpi przez Niebo do Końskich, do biura PTTK-u. Dłuższe trasy były pętlami pomiędzy Końskimi, Niebem i Sielpią. Rajd cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów, którzy przemierzali go w szkolnych grupach. Nawet połowa uczestników wydarzenia to mogli być właśnie uczniowie. Na trasie można było więc spotkać przedstawicieli szkół z Bliżyna, Stąporkowa, ale i z Końskich.

REKLAMA

Indywidualni uczestnicy „Marszu po medal” wybierali raczej dłuższe pętle. Zwłaszcza, że w sobotę pogoda była idealna do pieszej wędrówki – nie było zbyt gorąco, nie było także deszczu.

Na mecie każdy uczestnik rajdu zgodnie z jego tytułem otrzymywał pamiątkowy medal, a także dyplom.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *