REKLAMA

Po terenach Nadleśnictwa Stąporków można wirtualnie spacerować!

Nadleśnictwo Stąporków można od niedawna zwiedzić wirtualnie. Taki spacer online to przydatne narzędzie do planowania wyprawy do lasu lub sposób na zobaczenie terenów trudno dostępnych. Wszystkie atrakcje nadleśnictwa podczas wirtualnej przechadzki możecie obejrzeć TUTAJ

REKLAMA

Jednym z miejsc przygotowanych do wirtualnego spaceru jest największy w województwie świętokrzyskim obszar bagien, torfowisk, turzycowisk oraz podmokłych łąk i lasów, czyli rezerwat przyrody Górna Krasna. Nie mogło tu zabraknąć rezerwatu przyrody Skałki Piekło pod Niekłaniem znanego z osobliwych i malowniczych form skał utworzonych z piaskowców przybierających postać ambon, grzybów, stołów, progów, a nawet niewielkich jaskiń.

REKLAMA

Kolejna atrakcja to rezerwat przyrody Gagaty Sołtykowskie – znany z tropów dinozaurów i rzadkiej odmiany węgla brunatnego – gagatu. Interesujące są także inne fragmenty krajobrazu nadleśnictwa tj. bogate florystyczne łąki trzęślicowe objęte przez leśników działaniami z zakresu ochrony czynnej, zbiornik małej retencji w leśnictwie Czarny Las, wyrobisko pokopalniane w leśnictwie Mokra stanowiące punkt widokowy, źródliska rzeki Kamiennej czy źródło w drodze na Skałki Piekło.

Atrakcją są także rozległe panoramy m.in. widok z wieży przeciwpożarowej w miejscowości Modrzewina oraz widok z lotu ptaka nad lasami niekłańskimi. Uzupełnieniem są drzewostany sosnowe charakterystyczne dla tego terenu, a także szkółka leśna w Niekłaniu Wielkim.

Miłośnicy historii i kulturowych ciekawostek w trakcie wirtualnego spaceru obejrzą m.in dąb Hubala w Furmanowie ze znajdująca się obok partyzancką kapliczką Matki Boskiej zbudowaną z łusek pocisków z czasów wojny, czy obelisk poświęcony Teodorowi Zielińskiemu, leśnikowi zasłużonemu dla idei ochrony przyrody.

Wszystkie atrakcje nadleśnictwa podczas wirtualnej przechadzki możecie obejrzeć TUTAJ.

REKLAMA

One thought on “Po terenach Nadleśnictwa Stąporków można wirtualnie spacerować!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *