REKLAMA

Pociągi w Końskich. Rozkłady, ceny biletów

Po 12 latach przerwy pociągi osobowe znów zatrzymają się w Końskich. Przywrócone zostaną połączenia kolejowe na linii nr 25 na odcinku Końskie – Skarżysko-Kamienna/Tomaszów Mazowiecki/Opoczno/Łódź Kaliska. Na prace przeznaczono niemal 25 mln złotych ze środków budżetowych. Publikujemy rozkłady jazdy i ceny biletów.

REKLAMA

REKLAMA

Przewozy pasażerskie na odcinku Końskie – Tomaszów Mazowiecki zostały zawieszone w 2009 roku. Od tego czasu fragment linii kolejowej nr 25 nie odgrywał znaczącej roli w siatce połączeń regionalnych i międzywojewódzkich. Po 12 latach PKP Polskie Linie Kolejowe S. A. rozpoczęły prace nad modernizacją stacji oraz przystanków. Od 12 grudnia przywrócone zostaną kolejowe połączenia pasażerskie na trasie nr 25 na odcinku Końskie – Tomaszów Mazowiecki.

Wartość umowy ze środków budżetowych to 24,6 mln złotych. Renowacja peronów oraz linii kolejowych odbędzie się dzięki realizacji zadania „Rewitalizacja peronów na linii kolejowej nr 25 Łódź Kaliska – Dębica, odc. Tomaszów Mazowiecki – Skarżysko- Kamienna (różne lokalizacje)”, w ramach projektu  „Poprawa bezpieczeństwa i likwidacja zagrożeń eksploatacyjnych na sieci kolejowej”.

Dla podróżnych na wspomnianej trasie przygotowane zostaną wszelakie udogodnienia, takie jak bezpieczne dojścia w poziomie szyn, dostępne dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się, oświetlone oraz wyposażone w wiaty i ławki perony, czytelne oznakowanie, tablice z informacyjne z rozkładami jazdy oraz stojaki na rowery.

Pociągi będą zatrzymywać się na przystankach: Tomaszów Mazowiecki – Jeleń – Bratków – Szadkowice – Słomianka – Opoczno – Sitowa – Petrykozy – / granica województwa /- Ruda Białaczowska – Kornica – Końskie – Wąsosz Konecki – Czarniecka Góra – Stąporków – Wólka Plebańska – Sołtyków – Gilów – Bliżyn – Brzask – Skarżysko Milica – Skarżysko Kamienna.

Pierwszy pociąg zawita do Końskich w niedzielę 12 grudnia. Oto oficjalne rozkłady jazdy z portalu POLREGIO.pl wraz z cenami biletów:

Końskie – Opoczno

Końskie – Tomaszów Mazowiecki

Końskie – Łódź Kaliska

Końskie – Skarżysko Kamienna

Zdjęcia:

REKLAMA

7 thoughts on “Pociągi w Końskich. Rozkłady, ceny biletów

 1. Widze że w mieście mamy kolejny gorący temat który za chwile zniknie z afisza.
  No coż. Zobaczymy za kilka tygodni ilu bedzie chętnych jeździć koleją.

  PS: Dlaczego przestaliście pisać o budowie nowego cmentarza?

 2. Czy redaktor artykułu na serwisie tkn24.pl miałby możliwość zapytać się burmistrza Krzysztofa Obratańskiego, kiedy mieszkańcy Końskich korzystający z pociągów osobowych będą mogli skorzystać z dawnej poczekalni w budynku dworca kolejowego PKP? Bo miesiącach wiosennych i letnich wystarczy w zupełności zadaszona wiata na wyremontowanym peronie. Natomiast w miesiącach jesiennych i zimowych jak będzie padał śnieg i chwyci mróz, to ogrzewana poczekalnia dla pasażerów czekających na szynobus PolRegio do Skarżyska – Kamiennej, czy Tomaszowa Mazowieckiego jest koniecznie potrzebna!!! Na zamieszczonych zdjęciach na serwisie tkn24.pl, mieszkańcy Końskich mogą zauważyć, że PKP Nieruchomości wyłożyło pieniądze na odmalowanie całej ściany budynku dworca, ale tylko od strony wyremontowanego peronu 😉Wszystko wygląda na zabieg marketingowy, żeby samorządowcy nie musieli tłumaczyć się przed dziennikarzami prasy i telewizji, dlaczego budynek dworca PKP ma zamurowane okna i nie został wyburzony? Druga ważna sprawa, to czy bus komunikacji miejskiej w Końskich będzie miał przystanek zlokalizowany obok budynku dworca kolejowego PKP. Trzecia ważna sprawa, to dlaczego plac postojowy dla autobusów przed budynkiem dworca kolejowego PKP został sprzedany prywatnemu właścicielowi. Jeszcze kilkanaście lat temu w tym miejscu mogło powstać Centrum Komunikacyjne podobne jak w mieście Wolsztyn (wielkopolska). Czyli zadaszone perony dla autobusów PKS Grójec do Warszawy, PKS Ostrowiec Św., prywatnych busów do miejscowości z sąsiednich gmin oraz komunikacji miejskiej w Końskich. Nikt kilka lat temu z radnych miasta i powiatu Końskie nie pomyślał o tym, a teraz jest już za późno na zmiany ☹️ Czy ktoś z mieszkańców Końskich pamięta, kiedy dokładnie odjechał ostatni pociąg osobowy ze stacji Końskie? Czy było to 31 sierpnia, a może 14 września 2009 roku? Pozdrawiam Kielczanin

 3. Kielczanin dopytuje o komponenty które doprowadziły do bankructwa wcześniejszych przewoźników.Niech nauka nie idzie w las.

 4. to trzeba pytać PKP PLK i PKP a nie burmistrza.
  Dlaczego został sprzedany? proste komuś to było potrzebne i kupił za garść śliwek.Tak samo jak ta sliczna pani z PKS Radomska która kupiła PKS Końskie, wykańczała go powoli.31 sierpnia odjechał.Jest filmik na youtubie. Do któregś września jezdzila Zastepcza Komunikacja.

 5. Dworce , budynki nie sa własnością gmin , to własność PKP. Cieszcie sie ludzie tym co jest a wolny rynek to zweryfikuje.
  Lepiej pomyslcie kto to wszystko (i nie tylko to) polikwidował, posprzedawał …

 6. Pingback: Kolej wróciła na Konecczyznę. Sukces ma wielu ojców | TKN24

 7. Ciekawe jak dojść na dworzec przez te wertepy.
  Park demolowany. CAłe miasto rozgrzebane i trzeba je okrążać żeby gdzieś dojechać.
  SKandal.
  Sielpia zdewastowana i pozbawiona swojej tożsamości.
  Skandal

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *