REKLAMA

Podczas festynu otworzyli siłownię w Rogowie [wideo, zdjęcia]

Mimo zmiennej pogody duża ilość dzieci uczestniczyła w festynie zorganizowanym przez WDK Rogów i Radę Sołecką Sołectwa Rogów. Przy okazji festynu otworzono również siłownię pod chmurką. 

REKLAMA

„Na jednym z zebrań ogólnych mieszkańców wsi Rogów podjęliśmy taką decyzję, że jest potrzeba wybudowania takiej siłowni zewnętrznej z przeznaczeniem dla młodzieży i dorosłych. Było postulowane, że dorośli będą korzystać i tak faktycznie jest. My posiadamy takie wspólnotowe środki i przeznaczyliśmy 10 tysięcy złotych na wybudowanie tego obiektu. Burmistrz stanął na wysokości zadań i dołożył ponad 20 tysięcy złotych i zostało to wybudowane wspólnymi siłami.” – opowiedział nam Marek Kozerawski, sołtys Rogowa.

Imprezę swoją obecnością zaszczycili włodarze Miasta i Gminy Końskie burmistrzowie: Krzysztof Obratański, Krzysztof Jasiński i Marcin Zieliński. Dla społeczności Rogowa tego typu otwarcie wakacji jest już tradycją. –„Dzisiaj mamy festyn dla dzieci, tak jak co roku. Najpierw były festyny, które zaczynały się piłką siatkową i rozgrywkami kilkunastu drużyn. Teraz mamy festyn dla dzieci, bo nikt nie chce grać w siatkówkę.” – opowiada Urszula Nowicka, kierownik Wiejskiego Domu Kultury w Rogowie.

REKLAMA

Na placu przed WDK rozstawione były dmuchańce, kramy, cały czas trwały też liczne konkursy. –„Rada Sołecka przeznaczyła nam troszkę pieniędzy, z których mogliśmy kupić nagrody. Kupony są nie za wyniki, a za sam udział. Dzięki nim będziemy losować nagrody. Każdy kupon ma pokrycie, pod każdym jest nagroda.” – mówiła nam kierownik Nowicka.

Główną nagrodą był rower ufundowany przez Leszka Janusza ze stacji paliw „Rondo”. Wylosowała go kilkuletnia Emilka Góral. W sumie zostało nagrodzonych około sześćdziesięcioro dzieci. Ciekawostką było strącanie piniaty – to ludowy zwyczaj rozpowszechniony w Meksyku polegający na rozbijaniu specjalnej kuli wypełnionej cukierkami. Dużą popularnością cieszył się punkt informacyjny Nadleśnictwa Barycz, gdzie na kole fortuny dzieci losowały nagrody związane z edukacją i ochroną przyrody.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *