REKLAMA

Podczas kiermaszu dla Patryka udało się zebrać ponad 3 tysiące złotych

Społeczność Szkoły Podstawowej w Królewcu zorganizowała dla swojego absolwenta Patryka Lamczyka kiermasz wielkanocny. 

REKLAMA


„Kiermasz wielkanocny ruszył 1 marca i każdy chciał dołożyć swoją przysłowiową cegiełkę dla Patryka, więc akcja została przedłużona. Każda taka zbiórka charytatywna to przede wszystkim piękna inicjatywa, która łączy dyrektora, grono pedagogiczne, uczniów i rodziców”  – mówi dyrektor SP w Królewcu Anna Cholewińska.

Asortyment na kiermaszu był różnorodny. Można było zakupić m.in. kartki świąteczne, palemki, oryginalne i piękne dekoracje świąteczne wykonane ręcznie lub pyszne ciasta w kształcie baranków. Szkole udało się zebrać 3200 złotych.

REKLAMA

„W imieniu rodziców Patryka oraz własnym, składam wszystkim tym, którzy włączyli się w piękną akcję serdeczne i z głębi serca płynące podziękowania” – dodaje dyrektor Cholewińska.

24-letni Patryk Lamczyk z Królewca Poprzecznego w gminie Smyków choruje na niezwykle rzadką i nieuleczalną chorobę NBIA. U mężczyzny odkłada się żelazo w mózgu, co prowadzi do stopniowego wyniszczenia organizmu. Więcej o samym Patryku i jego walce z chorobą można zobaczyć w naszym materiale wideo – TUTAJ.

Zdjęcia (archiwum własne oraz SP w Królewcu):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *