REKLAMA

Podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej malowali wspólnie z młodzieżą szkolną [wideo, zdjęcia]

W poniedziałek i wtorek podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej w Końskich uczestniczyli w zajęciach artystycznych pod nazwą „Trening czyni mistrza”. Do akcji przyłączyła się także młodzież z koneckich szkół ponadpodstawowych oraz grupa z Warsztatu Terapii Zajęciowej z powiatu włoszczowskiego.

REKLAMA

„Ważne jest to, że w tym spotkaniu uczestniczy młodzież niepełnosprawna z Warsztatu Terapii Zajęciowej, ale również z naszych szkół ponadpodstawowych. Jest to II liceum, jest to młodzież Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 i nr 3 i ta wspólna praca jest jednym z celów, które realizujemy przy pracy nad tym projektem” – mówił nam Adam Kubka, koordynator projektu.

Zajęcia trwały dwa dni i wzięło w nich udział 30 uczestników, w tym także grupa z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Ostrowie, który mieści się w powiecie włoszczowskim. O powodach, dla których postanowili się oni przyłączyć do koneckiego projektu opowiedział nam Tomasz Bugajny, kierownik Warsztatu w Ostrowie.

REKLAMA

„Przede wszystkim najważniejsza jest praca z osobami niepełnosprawnymi i integracja. Integracja wewnątrz powiatowa stanowi ważny element całości integracji. Znamy się tutaj z kierownictwem, więc postanowiliśmy, żeby ta współpraca też była efektywna i nasi podopieczni mogli się wspólnie zintegrować, czegoś nowego nauczyć i przede wszystkim istotne znaczenie ma dla nas zawiązanie nowych więzi międzyludzkich” – mówi nam Tomasz Bugajny, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Ostrowie.

Projekt został dofinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. Efekty współpracy podopiecznych warsztatów oraz uczniów szkół ponadpodstawowych będziemy mogli wkrótce obejrzeć w Starostwie Powiatowym w Końskich, gdzie zaprezentowana zostanie wystawa prac.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *