REKLAMA

Podsumowanie policyjnych akcji w powiecie koneckim

W piątek i sobotę na terenie powiatu koneckiego przeprowadzono dwie policyjne akcje: „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” oraz „Alkohol i narkotyki”. Nie obyło się bez mandatów i zatrzymanych uprawnień. 

REKLAMA

84-24210

Podczas piątkowych działań „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych i kierujących. Z powodu nieprawidłowego przejeżdżania przez przejścia dla pieszych, niejednokrotnie nie ustępując pierwszeństwa, dwudziestu kierowców otrzymało mandaty karne. Siedmiu przechodniów, którzy nie zastosowali się do przepisów drogowych również ukarano mandatami.

REKLAMA

Następnego dnia mundurowi sprawdzali trzeźwość kierujących. Funkcjonariusze koneckiej drogówki skontrolowali ponad pół tysiąca kierujących. Dwóch z nich zdecydowało się na jazdę na „podwójnym gazie”. W Radoszycach 25- letni kierowca Seata, który został zatrzymany do kontroli w samo południe, miał prawie pół promila alkoholu w organizmie. W Korytkowie 38-latek kierując Oplem, przekroczył prędkość o 46km/h w terenie zabudowanym. Następnie gdy został poddany badaniu na zawartość alkoholu okazało się, że miał około jednego promila. Obaj panowie stracili uprawnienia, a za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

Źródło: KPP w Końskich

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *