REKLAMA

Podsumowanie projektu „Matematyka bez poprawki” w I LO w Końskich [zdjęcia]

W ubiegły wtorek uczniowie klasy 3d z I Liceum Ogólnokształcącego w Końskich oraz z Liceum Ogólnokształcącego w Stąporkowie wzięli udział w podsumowaniu projektu „Matematyka bez poprawki”, realizowanego z inicjatywy Kazimierza Mądzika, Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, we współpracy z Politechniką Świętokrzyską. Uroczystość odbyła się w Auli Głównej Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach. Innowacyjny koncept zakładał kompleksowe wsparcie dla uczniów przygotowujących się do egzaminu maturalnego z matematyki na poziomie podstawowym.

REKLAMA

W ciągu 5 miesięcy uczniowie ze świętokrzyskich szkół ponadpodstawowych z terenu całej Polski pracowali z nauczycielami matematyki realizując dodatkowe zadania maturalne przygotowane przez zespół koordynatorów projektu. W naszym regionie zadanie realizowano z uczniami klasy 3D z I LO w Końskich, a koordynatorką była ucząca w tej szkole matematyki Monika Mączyńska. Druga placówka uczestnicząca w programie „Matematyka bez poprawki” to Liceum Ogólnokształcące w Stąporkowie, gdzie działania nadzorowała nauczycielka Klaudia Kwiecień.

REKLAMA

Udział był bezpłatny, a jego realizacja doszła do skutku dzięki wsparciu organów prowadzących szkoły ponadpodstawowe w województwie świętokrzyskim. Projekt „Matematyka bez poprawki” był działaniem pilotażowym. Podczas uroczystości wieńczącej działania goście mieli okazję zwiedzić specjalistyczne laboratoria, połączone z prelekcjami kadry akademickiej Politechniki Świętokrzyskiej.

W podsumowaniu projektu uczestniczyli przedstawicie organów prowadzących, dyrektorzy i nauczyciele ze szkół ponadpodstawowych, które brały w nim udział oraz 672 uczniów objętych dodatkowym wsparciem z zakresu matematyki. Inicjator akcji Świętokrzyski Kurator Oświaty – Kazimierz Mądzik wyraził uznanie dla wszystkich osób zaangażowanych w działania projektowe oraz złożył oficjalne podziękowania, które w imieniu władz powiatu koneckiego odebrał Krzysztof Stachera – naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia. I Liceum na podsumowaniu reprezentowali: matematyczka Monika Mączyńska oraz dyrektor placówki Wojciech Jasnos. Z kolei Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Stąporkowie reprezentowali nauczycielka Katarzyna Nowak oraz wicedyrektor Karol Banasik.

Zdjęcia [źródło: Powiat Konecki/I LO Końskie]:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *