REKLAMA

Podsumowanie Przeglądu Kół Gospodyń Wiejskich już w sobotę

W najbliższą sobotę odbędzie się podsumowanie Przeglądu Kół Gospodyń Wiejskich pod nazwą „Tradycja Kołem Gospodyń się toczy”. Organizatorem tego wydarzenia jest Urząd Miasta i Gminy Końskie oraz Miejsko-Gminny Dom Kultury w Końskich.

REKLAMA

Podsumowanie przeglądu rozpocznie się o godz. 14.30 na scenie letniej w Parku Miejskim w Końskich. „W trakcie wydarzenia organizatorzy wręczą nagrody kołom gospodyń wiejskich startującym w poszczególnych kategoriach. Na stoiskach każdego z kół nie zabraknie smacznych i regionalnych potraw a program artystyczny przygotowany przez MGDK dostarczy widzom wielu wspaniałych doznań” – mówi dyrektor MGDK w Końskich Piotr Salata.

REKLAMA

Przegląd składa się z trzech etapów. W pierwszym, który odbył się 2 sierpnia gospodynie m.in. rywalizowały na bukiety stworzone z ziół i kwiatów polnych. Drugi etap zorganizowano 23 sierpnia, tym razem koła gospodyń wiejskich rywalizowały w dwóch kategoriach „Prezentacja artystyczna” oraz „Tradycyjna potrawa regionalna”. Każdy przygotował program artystyczny prezentujący swoje sołectwo. Wyniki rywalizacji zarówno z I, jak i II etapu poznamy 3 października podczas uroczystego podsumowania.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *