REKLAMA

Podsumowanie ubiegłorocznych inwestycji Słupi Koneckiej

Największe inwestycje w gminie Słupia Konecka w ubiegłym roku to oczyszczalnia ścieków i drogi. W Nowym Roku 2020 sprawdzamy co do tej pory powstało w gminie. 

REKLAMA

Fot. Starostwo Powiatowe w Końskich

Umowa dotycząca oczyszczalni ścieków w gminie Słupia Konecka została podpisana w maju ubiegłego roku. Do przetargu na realizację zadania „Budowa gminnej mechaniczno-biologicznej oczyszczalni ścieków” zgłosiło się trzech wykonawców. Oferta firmy Metabex z siedzibą w Morawicy okazała się być najkorzystniejszą. Jednak gmina zamierzała przeznaczyć na oczyszczalnię około 3,7 miliona złotych, a zwycięska oferta była wyceniona na prawie 7 milionów złotych! Warto także dodać, że dofinansowanie zewnętrze dla gminy wyniosło niecałe 2 miliony złotych. Umowa z wykonawcą została jednak podpisana. W ramach oczyszczalni powstanie między innymi budynek techniczny, stacja zlewcza, budynek mechanicznego oczyszczania ścieków, pompownia ścieków surowych w postaci obiektu podziemnego, bioreaktory, specjalistyczne zbiorniki, plac postojowy, wiata na osad odwodniony, a także instalacja oświetlenia terenu. Prace ciągle trwają od sierpnia ubiegłego roku.

W Gminie Słupia Konecka systematycznie polepsza się stan dróg. W poprzednim roku przebudowano tam ponad 6,7 kilometra dróg! Łączna wartość zrealizowanych zadań to prawie trzy miliony złotych. Wartość dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych wyniosła ponad 1,2 miliona złotych. Pozostałe środki pochodziły z Powiatu Koneckiego, Nadleśnictwa Ruda Maleniecka i z budżetu gminy Słupia Konecka.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *