Podsumowanie wiosennych startów Koneckiego Klubu Karate Kyokushin

Konecki Klub Karate Kyokushin od początku 2017 roku zaliczył już sporo startów. Publikujemy najważniejsze z nich.

„Najpierw były Kwalifikacje do Mistrzostw Europy w Końskich, gdzie Michał Ciechanowski zajął 2 miejsce, potem (11 lutego) duży turniej w Rzeszowie – Carpathia CUP, w którym wystartowało około 600 zawodników a nasi przywieźli 7 medali (złoty Kamili Sapieji i 6 brązowych). 13 marca reprezentacja Koneckiego Klubu wystartowała w Mistrzostwach Polski Południowej Polskiego Związku Karate – zdobyliśmy 3 medale – srebrne Oliwii Tatar i Olgierda Kozielskiego i brązowy Julki Tarasińskiej. Później, wraz z nadejściem wiosny, zrobiło się naprawdę intensywnie a worek z medalami się rozwiązał – jak dotychczas zawodnicy Koneckiego Klubu Karate Kyokushin w 2017 roku aż 57 razy stawali na podium w zawodach różnej rangi” – podsumowuje szef koneckiego klubu Mateusz Garbacz.

Najważniejsze wiosenne starty:

Kobierzyce CUP 2017
1 kwietnia odbyła się siódma edycja międzynarodowego turnieju dla dzieci i młodzieży Kobierzyce CUP 2017, w którym udział wzięli zawodnicy z koneckiego klubu. Organizatorem imprezy był Wrocławski Klub Kyokushin Karate. W tym roku zawody zostały objęte patronatem przez ambasadę Japonii. W turnieju wystartowało 660 zawodników z 26 państw i 56 klubów z Polski.

„Turniej o Puchar Ziemi Sandomierskiej”
8 kwietnia w Sandomierzu zawodnicy KKKK wystartowali w 25 Otwartym Turnieju Karate Kyokushin. Sandomierska hala zgromadziło około 310 zawodników z 25 klubów Polski.

BUSHI-DO CUP-II miejsce w klasyfikacji drużynowej
282 zawodników z całej Polski walczyło 22 kwietnia na II Turnieju Karate Shinkyokushin w Starachowicach. Konecki Klub Karate reprezentowało 22 zawodników, którzy zdobyli 15 medali, co dało drugie miejsce dla klubu w klasyfikacji drużynowej. Sędzią głównym zawodów BUSHI-DO CUP był Prezes Zarządu PFKS Shihan Remigiusz Karpiński.

Mateusz Garbacz z nagrodami za wywalczone drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej w Starachowicach

Swiss Open
4 maja pięcioosobowa reprezentacja Koneckiego Klubu (Oliwia Tatar, Paulina Dróżdż, Oliwia Małecka, Julia Tarasińska, Olgierd Kozielski) wraz z trenerem Mateuszem Garbaczem i Pawłem Zbroszczykiem, który udzielał się w roli sędziego, wyjechała do Szwajcarii na koleją edycję międzynarodowego turnieju Swiss Open 2017.
W turnieju wystartowało około 360 zawodników z 14 państw m.in.: Litwa, Ukraina, Irak, Argentyna. Gościem honorowym zawodów był prezydent Światowej Organizacji Karate Kenji Midori.
Świetne II miejsce zajęła Oliwia Małecka. Oliwia stoczyła dwa pojedynki, jeden z zawodniczką z Litwy i jeden z Ukrainką. Niestety zawodniczka w finale otrzymała upomnienie, które zaważyło na werdykcie. Zdaniem wielu obserwatorów werdykt nie był do końca obiektywny.
Również dwie walki stoczył Olgierd Kozielski. Bardzo dramatyczny był pierwszy pojedynek z zawodnikiem z Serbii, gdzie przeciwnik Olgierda otrzymał wazari (pół punktu) po kopnięciu na tułów, jednak naszemu zawodnikowi w ostatnich sekundach udało się odrobić stratę co dało wynik remisowy. W dogrywce to konecczanin zdobył przewagę, która dała mu zwycięstwo. Niestety, w kolejnej rundzie Olek uległ zawodnikowi z Ukrainy, który później wygrał całą kategorię. Dobrą walkę miała również Paulina Dróżdż, która zmierzyła się z utytułowaną Litwinką.
Zawody w Szwajcarii – Swiss Open Juniors uchodzą obecnie za najbardziej prestiżowy turniej karate dzieci w Europie.

Warsaw CUP 2017
W miniony weekend  26-osobowa reprezentacja koneckiego KKK startowała w kolejnym Turnieju Warsaw CUP. W zawodach w stolicy wzięło udział około 280 młodych karateków z klubów współpracujących z BC Mariusz Mazur. Rywalizowali oni w konkurencji kumite. Zawodnicy byli podzieli wg grup wiekowych i wagowych.