REKLAMA

Podsumowano Erasmusa i rozdano certyfikaty w Ekonomiku [zdjęcia]

Kolejny Erasmus w Ekonomiku przeszedł do historii. Przed zakończeniem roku szkolnego uczestnicy stażu uroczyście podsumowali projekt – mobilność edukacyjna osób w ZSP nr 3 w Końskich i otrzymali certyfikaty oraz dokumenty Europass-Mobilność.

REKLAMA


Programem Erasmus+ objętych zostało 15 uczniów kształcących się w kierunkach technik informatyk, technik ekonomista, technik organizacji turystyki, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik hotelarstwa.

Uczniowie odbywali staż w Grecji – w uroczej nadmorskiej miejscowości turystycznej Tolo na Peloponezie, gdzie poznali praktyczną stronę wybranego zawodu i przeżyli wspaniałą przygodę. Zwiedzili perełki Peloponezu począwszy od Aten przez Mykeny i Epidavros oraz Nafplio – pierwszą stolicę Grecji, a skończywszy na rejsie statkiem na wyspy Hydra i Spetses.

REKLAMA

Opiekę nad młodzieżą sprawowali nauczyciele- Iwona Krzaczyńska – koordynator projektu, Anna Sorn-Wodecka, Barbara Więcław i Anna Spiżewska.

Po raz pierwszy w historii Erasmusów Ekonomika na tygodniowy pobyt udały się dyrektor Beata Fidor, wicedyrektor Anna Konieczna-Milcarz, Ewelina Ciszek i Grażyna Zbroja. Panie uczestniczyły w projekcie w ramach tzw. Job shadowing, dzięki któremu miały możliwość obserwacji przebiegu stażu, podnoszenia kompetencji metodycznych i zawodowych oraz wymianę doświadczeń z innymi nauczycielami.

Organizacją stażu zajął się grecki partner WhiteBlue Tour Service, który wraz z nauczycielami towarzyszącymi młodzieży dbał o pełną realizację programu i opiekował się uczestnikami. Podczas podsumowania uczniowie omówili przebieg stażu, podzielili się wrażeniami z pobytu i opowiedzieli jak rozwinęli swoje kompetencje zawodowe. Pokazali prezentacje z miejsc pracy i z atrakcji turystycznych Grecji.

Porót do greckiego klimat zapewniły uczennice Oliwia Pękala i Wiktoria Krawczyk śpiewając piosenkę „Mamma Mia” z repertuaru zespołu ABBA.

Na zakończenie uroczystości dyrektor Beata Fidor wręczyła wszystkim uczestnikom projektu Certyfikaty uczestnictwa, zaświadczenia o odbytych stażach z miejsc pracy oraz Europass-Mobilność, które potwierdzają zdobyte kwalifikacje uznawane w całej Europie.

I właśnie nadeszła ta chwila. Prosimy panią dyrektor Beatę Fidor o uroczyste wręczenie certyfikatów.

Zdjęcia (archiwum szkoły):

Artykuł sponsorowany

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *