REKLAMA

Pogorzelcy z Jóźwikowa dziękują za pomoc. Potrzeby są jednak ogromne! [wideo, zdjęcia]

W poniedziałek 8 listopada w Jóźwikowie w gminie Radoszyce rozegrał się dramat. Rodzina w wyniku pożaru straciła dach nad głową (o zdarzeniu informowaliśmy TUTAJ). Obecnie trwają akcje pomocowe dla pogorzelców, a każdy kto chciałby ich wesprzeć powinien skontaktować się z Urzędem Miasta i Gminy w Radoszycach lub bezpośrednio z poszkodowaną rodziną. 

REKLAMA

„Podczas nieobecności mojej i dzieci, ja byłam w pracy i dostała telefon, że dom płonie. Szybko wsiadłam w samochód, tam było już dużo straży, sąsiadów, oni nas już nie dopuszczali bliżej mieszkania. Stanęłam dalej, ale już odwagi nie miałam, bo dom był cały w ogniu” – mówi Beata Kędzierska, która w wyniku pożaru straciła dorobek życia.

W skromnym domu w Jóźwikowie pani Beata mieszkała wraz z dwójką dzieci. Po pożarze na szczęście w okolicy znaleźli się ludzie dobrej woli. Ruszyły akcje pomocowe dla rodziny, która szybko znalazła przystań w wynajętym mieszkaniu w Końskich. W weekend między innymi odbył się Charytatywny Rajd z Pochodniami, który zainicjowały OSP Kozów, Stowarzyszenie ImperActive oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Kozowa. Mieszkanie dla poszkodowanych znalazła też gmina Radoszyce. Zaproponowano im lokum w Kłucku –„Chciałabym podziękować osobom, które pomogły, które ciągle pomagały, dzwonią, dopytują, organizują różne zbiórki […] Dziękuję bardzo panu burmistrzowi, który też zaoferował nam mieszkanie, które być może wykorzystamy, jeżeli dojdzie do remontu. Dziękuję paniom z MOPS Radoszyce, gdyż też w ciągu dwóch dni dostałam zasiłek docelowy, który też bardzo dużo pomógł”  – opowiada Beata Kędzierska.

REKLAMA

Pogorzelcy otrzymali też pomoc z najbliższego otoczenia –„Była szlachetna paczka, pomagali sąsiedzi, cała wieś, parafia Jóźwików, parafia Wilczkowice. W pierwszej dobie koleżanki, znajomi […] Co jest potrzebne? Teraz to chyba tylko pieniążki, bo zbieramy na odbudowę tego domu, bo rzeczy materialne to już mamy” – dodaje poszkodowana kobieta.

Każdy kto chciałby pomóc przy odbudowie domu, czy też wesprzeć rodzinę finansowo powinien skontaktować się z Urzędem Miasta i Gminy w Radoszycach lub skontaktować się bezpośrednio z Beatą Kędzierską pod numerem telefonu: 733 376 536.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *