REKLAMA

Pogram Umiem Pływać w powiecie koneckim [zdjęcia]

Świętokrzyskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe już po raz drugi zostało zaproszone do akcji Ministerstwa Sportu, Urzędu Marszałkowskiego oraz Szkolnego Związku Sportowego pt. „Umiem pływać”. W powiecie koneckim uczniowie kilku szkół przejdą specjalistyczne szkolenia. 

REKLAMA

Projekt powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”; jest adresowany do uczniów klas III szkół podstawowych w całej Polsce. Zakłada systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych z zakresu nauki pływania.

REKLAMA

Zajęcia w ramach projektu powszechnej nauki pływania to przede wszystkim propozycja skorzystania z możliwości nabycia podstawowych umiejętności pływania, ale również możliwość rozwijania i podnoszenia sprawności fizycznej, zachęcanie do systematycznego uprawiania sportu w czasie wolnym od nauki oraz zachęcanie i wdrażanie do prowadzenia zdrowego i aktywnego stylu życia. Dzieci bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach prowadzonych na basenie, bez względu na poziom umiejętności i sprawności fizycznej.

W powiecie koneckim w projekcie udział biorą: SP Radoszyce, SP Fałków, SP Słupia Konecka, SP Mnin, SP Pilczyca, SP Radwanów, SP Wólka, SP Miedzierza, SP Królewiec.

Oprócz zajęć na basenie dzieci przechodzą także specjalistyczne szkolenie. W naszym powiecie prowadzi je ratownik medyczny Marcin Pytlos. –„Lekcja polega na omówieniu prezentacji, a na końcu niej ma miejsce pokaz oraz ćwiczenia na fantomie – prowadzenie resuscytacji.” – opowiada ratownik Pytlos.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *