REKLAMA

Ostatnie pożegnanie wybitnego koneckiego sportowca Piotra Pytki [wideo, zdjęcia]

We wtorek pożegnaliśmy wybitnego koneckiego sportowca, przedstawiciela środowiska kombatanckiego Piotra Pytkę. Ostatnie pożegnanie miało miejsce w kościele parafialnym pw. Zwiastowania Najświętszej Marii Panny w Nowym Kazanowie w gminie Końskie.

REKLAMA

Pytka był wielokrotnym mistrzem Polski i medalistą międzynarodowych imprez w różnych dyscyplinach w kategorii masters. Ukochaną dyscypliną Piotra Pytki było kolarstwo. Pytka w trakcie II Wojny Światowej był kurierem łącznikiem. W czasach powojennych związał się ze sportem. Uprawiał duathlon, kolarstwo, boks oraz lekką atletykę. Był wielokrotnym medalistą mistrzostw Polski, Mistrzostw Europy, brązowym medalistą Mistrzostw Świata. Zajmował się trenowaniem kolarstwa, lekkiej atletyki i boksu. Piotr Pytka kultywował pamięć o Armii Krajowej oraz o rozegranej na Konecczyźnie Akcji Burza. Zmarł 5 lutego.

Msza święta pogrzebowa miała miejsce w kościele pw. Zwiastowania Najświętszej Marii Panny w Nowym Kazanowie. Następnie ciało wybitnego sportowca spoczęło na pobliskim parafialnym cmentarzu, który znajduje się w Sierosławicach. Uroczystości miały charakter patriotyczny. Wzięli  w nich udział także przedstawiciele władzy: burmistrz Końskich Krzysztof Obratański, wiceburmistrz Krzysztof Jasiński oraz naczelnicy ze Starostwa Powiatowego w Końskich: Marian Wikiera oraz Krzysztof Stachera. Piotr Pytka urodził się w 1931 roku. Żył 88 lat. 

REKLAMA

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *