REKLAMA

Policja z prezentem na Dzień Babci i Dziadka – jak zadbać o swoje bezpieczeństwo? [zdjęcia]

Dzień Babci i Dziadka obchodzony 21 i 22 stycznia to bardzo wyjątkowy czas. Każda wnuczka i wnuczek wiedzą, że te dwa dni to wspaniała okazja, aby podziękować dziadkom za ich miłość i troskę. Niestety, przez minione lata słowo „wnuczek” nabrało także negatywnego znaczenia. Wszystko za sprawą oszustów, którzy wielokrotnie wykorzystali ufność i dobre serce seniorów, okradając ich, często ze wszystkich oszczędności. Z tego powodu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Końskich postanowili przypomnieć osobom starszym jak zadbać o swoje bezpieczeństwo.

REKLAMA

REKLAMA

 

Na placu targowym w Końskich policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Końskich zorganizowali wyjątkowe działania profilaktyczne, których główną ideą była chęć przypomnienia seniorom kilku podstawowych zasad bezpieczeństwa – „Funkcjonariusze z koneckiej jednostki tym ,”prawdziwym” i kochającym swoich dziadków i babcie wnuczkom wręczali broszury informacyjne i elementy odblaskowe z prośbą, aby dołączyć je do życzeń i prezentów składanych swoim najbliższym. Sami seniorzy również otrzymywali ulotki do których, w ramach realizowanego projektu CYBERBANK 2.0, policjanci dołączali kalendarze na 2022 rok” – mówi starszy sierżant Marta Przygodzka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

Wśród cennych porad i informacji można było się dowiedzieć, czym jest aplikacja Moja Komenda i Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Koneccy mundurowi życzą wszystkim Babciom i Dziadkom zdrowia, szczęścia i bezpieczeństwa i przypominają co można zrobić, aby uchronić się przed oszustami:

  • Po odebraniu telefonu nie należy wpadać w panikę, spróbować opanować emocje i nie działać pod presją czasu
  • Przez telefon, każdy może podawać się za inną osobę!
  • Nie wypłacaj z konta żadnych oszczędności na prośbę czy żądanie telefonicznego rozmówcy. Nigdy nie masz pewności, kto się znajduje po drugiej stronie słuchawki
  • Nie informuj nikogo telefonicznie o ilości pieniędzy, czy kosztownościach, które masz w domu lub jakie przechowujesz w banku
  • W żadnym wypadku nie przekazujmy pieniędzy nieznajomemu ani nie róbmy przelewu na jego konto
  • Pamiętaj! Prawdziwi policjanci nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy bądź zaciągnięcie kredytu.
    W przypadku jakichkolwiek wątpliwości należy jak najszybciej powiadomić Policję telefonując pod numer 112

Seniorzy będąc uczestnikami ruchu drogowego powinni pamiętać o tym, aby korzystać z chodnika lub drogi dla pieszych i specjalnie wyznaczonych do przejścia miejsc, a także obowiązkowo nosić odblaski w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu.

Zdjęcia [źródło: Policja Świętokrzyska]:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *