REKLAMA

Policja zachęca do kontrolowania autobusów przed wakacyjnymi wyjazdami

W związku z częstymi wyjazdami dzieci i młodzieży na upragnione wakacyjne wycieczki, czy obozy, świętokrzyscy policjanci biorąc to jako priorytet, uruchamiają punkty kontroli autokarów. Sprawny pojazd i trzeźwy kierowca to bardzo ważne elementy, które będą ściśle pilnowane przez funkcjonariuszy. Wszystko dla bezpieczeństwa podróżujących. W Końskich taki punkt został uruchomiony na parkingu przy Starostwie Powiatowym (ulica Staszica). Prośbę o kontrolę należy złożyć telefonicznie. 

REKLAMA

Zdjęcie poglądowe

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży w ciągu letniego wypoczynku jest dla policji priorytetem. Bardzo ważnym elementem dbałości o bezpieczeństwo są kontrole autokarów przewożących na taki wypoczynek. W czasie kontroli funkcjonariusze sprawdzają przede wszystkim trzeźwość kierowców, dokumenty i stan techniczny pojazdów.

Policjanci wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przygotowali wykaz stałych miejsc w województwie świętokrzyski prowadzenia kontroli stanu technicznego autokarów i stanu psychofizycznego kierowców autokarów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek. W Końskich taki punkt został uruchomiony na parkingu przy Starostwie Powiatowym (ulica Staszica). Prośbę o kontrolę należy złożyć telefonicznie. By zgłosić pojazd do kontroli należy zadzwonić pod jeden z numerów: (47) 80 47 206 lub (47) 80 47 375. 

REKLAMA

Pamiętajmy, że kontrolę taką może zgłosić każdy, czy to rodzic czy opiekun wycieczki – najlepiej kilka dni wcześniej. Poniżej załączamy wykaz, gdzie taką kontrolę można przeprowadzić oraz numery do kontaktu.

Szykując się na wypoczynek nie zapominajmy o przepisach sanitarnych i dystansie społecznym.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *