REKLAMA

Policjanci apelują o przestrzeganie obostrzeń związanych z wirusem

W związku z epidemią koronawirusa w minioną środę wprowadzane zostały kolejne ograniczenia. Obecnie każda osoba do 18 roku życia z domu wyjdzie tylko pod opieką dorosłego opiekuna, a parki, bulwary, lasy czy plaże będą dalej zamknięte. Koneccy policjanci apelują o rozsądek i przestrzeganie nowych przepisów.

REKLAMA

Zdjęcie poglądowe.

Przypominamy, że m.in. zabronione jest gromadzenie się powyżej dwóch osób w miejscach publicznych. Koneccy policjanci stale patrolują miejsca zachęcające do rodzinnych spacerów tj. rejony sklepów, parków i obszarów leśnych. Funkcjonariusze podejmą stanowcze i zdecydowane działania wobec osób które nie stosują się do przepisów. Za ich nieprzestrzeganie grozi kara do 500 złotych grzywny lub kara nagany, a Sąd może orzec karę nawet do 5 tysięcy złotych.

Policjanci apelują o rozsądek i przestrzeganie obostrzeń –„Większość z nas powinna teraz pozostać w domach, a opuszczać je jedynie sporadycznie i żeby załatwić najpilniejsze sprawy. Wyjątkiem są czynności zawodowe lub zadania służbowe, a także czynności dotyczące zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego. Przypominamy również osobom objętym rządową kwarantanną, jak wielka odpowiedzialność na nich ciąży. Nie przestrzegając zasad kwarantanny mogą one przyczynić się do rozprzestrzeniania wirusa, czyjejś choroby, a nawet śmierci” – czytamy na stronie KPP Końskie.

REKLAMA

Zgodnie z nowymi przepisami za nieprzestrzeganie kwarantanny grozi kara grzywny do nawet 30 tysięcy złotych, którą nakłada Powiatowy Inspektor Sanitarny. Ponadto osoby, które nie zastosują się do zaleceń muszą liczyć się z odpowiedzialnością karną wynikającą z treści art. 116 kodeksu wykroczeń.

Policjanci w trudnym dla wszystkich czasie epidemii życzą wszystkim mieszkańcom powiatu koneckiego zdrowia i samodyscypliny oraz apelują o współpracę i realizowanie poleceń służbowych.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *