REKLAMA

Policjanci dbają o bezpieczeństwo w Sielpi w sezonie wakacyjnym [wideo]

Sezon letni rozpoczęty. Do Sielpi przybywa wielu turystów, którzy chcą wypoczywać lub po prostu dobrze się bawić. Warto jednak pamiętać o tym, że dobra zabawa powinna być też odpowiedzialna. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Końskich dbają w wakacje o bezpieczeństwo wypoczywających nad zalewem.

REKLAMA

Funkcjonariusze prowadzą patrole na wodzie i lądzie. O dotychczasowej pracy mundurowych nad zbiornikiem wodnym opowiedział sierż. Krzysztof Bernat z Komendy Powiatowej Policji w Końskich:

REKLAMA

– „Na Sielpi odnotowano kilka interwencji. Większość z nich dotyczyła zakłócania porządku publicznego. Odnotowano również kilku nietrzeźwych użytkowników rowerków wodnych. Wszyscy zostali ukarani mandatami karnymi […] Doszło również do niebezpiecznego zdarzenia w minioną sobotę, gdzie w godzinach popołudniowych dyżurny koneckiej jednostki dostał zgłoszenie, z którego wynikało, że na pomoście leży mężczyzna. Okazał się nim być 33-letni mieszkaniec Rawy Mazowieckiej. Mężczyzna skoczył do wody, stracił przytomność”

Przypomnijmy, że spożywanie alkoholu lub bycie pod jego wpływem podczas korzystania z rowerków wodnych, czy kąpieli w zalewie, jest niezgodne z prawem i bardzo niebezpieczne. Nie zaleca się też sprawdzania głębokości zbiornika poprzez wskakiwanie do niego, ponieważ warunki na Sielpi nie sprzyjają takim aktywnościom.

– „Z wykorzystaniem łodzi motorowej, odpowiednio wyszkoleni funkcjonariusze dopływają do rowerka wodnego. Podejmują interwencję w stosunku do osób, wobec których mają podejrzenia, że mogą znajdować się pod wpływem alkoholu. Sprawdzają również wyposażenie obowiązkowe tego obiektu pływającego, jakim są kapoki, czy te osoby przestrzegają regulaminu. Weryfikują ich stan trzeźwości poprzez badanie alkomatem” – mówi sierż. Krzysztof Bernat.

Dla własnego bezpieczeństwa, zdrowia i portfela lepiej przestrzegać zasad, które panują przy kąpieliskach. Jeśli nie jesteśmy pewni, czy nasz stan trzeźwości pozwala na korzystanie z uroków sielpiańskiego zalewu to można to sprawdzić przy płatnym alkomacie, który znajduje się przy komisariacie policji w Sielpi. Wypoczywajmy bezpiecznie i odpowiedzialnie.

REKLAMA

One thought on “Policjanci dbają o bezpieczeństwo w Sielpi w sezonie wakacyjnym [wideo]

  1. […] działań są kontrole trzeźwości osób korzystających z rowerków wodnych (o tym pisaliśmy TUTAJ). W miniony weekend policjanci ujawnili siedmioro nietrzeźwych użytkowników obiektów […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *